Očekáváme narození štěňátek !

více informací naleznete v záložce "Naše vrhy"

 

Berroo 25.den

3. prosincce 2021

 

Krytí úžasným polským krasavcem se povedlo a v naší chovatelské stanici bude opět veselo. Berroo je dnes ve 25. dni březosti.

 

S panem doktorem jsme napočítali minimálně šest embryí.

Termín porodu bude kolem 10.ledna 2022.

 

 

Držte palečky ať vše proběhne v pořádku!!!

 (REZERVACE ŠTĚŇÁTEK JSOU JIŽ NAPLNĚNY)

 

 

 

 

 

 

 

25.a 26. září 2021

DSC 1942

Každoroční dvoudenní klubová výstava se letos konala v novém prostředí resortu Vigvam v Němčicích poblíž Kolína. Počasí vyšlo na jedničku, po oba dny nám krásně svítilo sluníčko a bylo příjemně teplo. Tentokrát jsem využila možnost ubytování přímo v rezortu, takže jsme si výstavu s holkama v klidu užily a kromě běhání ve výstavním kruhu jsme podnikly i procházky po okolí.

Rozhodčí pro letošní ročník výstavy našeho kubu byli jako vždy zahraniční. V sobotu nás posuzoval Tomasz Kuszyk, polský rozhodčí a majitel dlouholeté chovatelské stanice v Polsku, Synergy kennel. V neděli pak pan Christophe Coppel z Francie mající chovatelskou stanici Dixmoor. Oba pánové jsou dloholetými chovateli whippetů a znalci plemene. Proto si neskutečně vážím, toho, že se všechny moje holky líbily a umístily se tak úžasně. A jak jsme tedy dopadly? ... Lisbonka byla naše malá hvězda!

 

sobota 25.9. rozhodčí: Tomasz Kuszyk /PL

 

Crazy Loki Koki Baya Nobles, třída štěňat VN1 /11, Best Puppy Bitch & BEST PUPPY IN SHOW a ještě nominace na nejlepší pohyb v plemeni v 6 měsících!!!

Amber Room Baya Nobles, třída otevřená V /12, postup do 6 nejlepších fen s pěkným posudkem

My Crazy Valentine Toomie Trishel, třída čestná V1 /5, Vitěz třídy čestné a taky nominace na nejllepší pohyb v plemeni, postup do 5 nejlepších.

 

IMG 1932       IMG 1599

 

neděle 26.9.2021 rozhodčí: Christophe Coppel /FR

Crazy Loki Koki Baya Nobles, třída štěňat VN3 /7

Amber Room Baya Nobles, třída otevřená V /17, postup do 6 nejlepších fen s pěkným posudkem

My Crazy Valentine Toomie Trishel, třída čestná V /5

 

IMG 9944    IMG 0674    IMG 1833

 

 

 

 

Kaya Dogmaraton 2021

11. září 2021

Když jsem v dlani držela to poslední přeživší štěňátko z vrhu "B" malého Kayu, a modlila se za každou další hodinu jeho života, ani ve snu by mě nenapadlo, že za rok a půl tento úžasný bojovník poběží svůj první oficiální dogmaraton.

                            Dogmaraton

3. ročník Herbalus Beskydský Dogmaraton 2021 je horský závod se psy, který patří do seriálu Mistrovství ČR v dogmaratonu. Letos již třetí ročník se běžel v sobotu 11.9. v krásné přírodě CHKO Moravskoslezské Beskydy - oblast Slezské Beskydy. Je určen všem milovníkům pohybu v přírodě, nejen běžcům, ale i chodcům, kteří chtějí zažít se svými čtyřnohými kamarády skvělou atmosféru závodu, otestovat své hranice a navázat nová přátelství s lidmi se stejnou zálibou.

 

Dogmaraton, jak už sám název napovídá, měří 42,5 km. Je dále rozdělen na kategorie Short s poloviční délkou trasy a Mini s trasou dlouhou cca 6,5 km. Kaya se svou majitelkou v jeho 1,5 roce běžel "pouze" kategorii Short, což je i tak neskutečná trasa dlouhá 26 km! A úspěšně doběhli do cíle na 37. místě z žen ve stočlenném startovním poli. Jste oba báječní! Kaya se choval jako naprostý profesionál, krásně táhl vpřed a celou trasu si náramně užíval. A kdyby nesešli z trasy a nezabloudili, určitě by jejich umístění bylo podstatně lepší. Byl to jejich první oficiální start v běžecké soutěži, když nebudeme počítat virtuální běh v době lockdownu kvůli covidu-19, o kterém jsem tady psala. 

Jsem naprosto nadšená, když majitelé mých odchovů tráví takto aktivně svůj čas se svými miláčky a společně se radují z pohybu, který je pro whippety tak přirozený. Moc za ně děkuji!

 

Dogmaraton 2   Kaya Dogmaraton 2021 3  Kaya Dogmaraton 2021 2  

---------------------------------------------------------------------------------------

zdroj: www.dogmaraton.cz 

foto: majitelé a www.zonerama.com/Plucnar/Album

 

 

 

3. září 2021 - Šest měsíců uteklo jako voda. Všech šest štěňátek si žije své aktivní životy u nových rodin, které jsou teď i mými rodinami. Se všemi jsem v kontaktu a jsem tomu moc ráda. Řešíme spolu každodenní slasti i strasti výchovy whippetích puberťáků. Majitelé mi posílají spousty fotek, tak se s některými tady podělím.

 

Tokio 6 months 2

Prvorozená Tokio (obr. 1 a 2) aka "Sisi" roste do krásy a je ze všech feneček po vizuální stránce nejvíce podobná své matce. Je to takové hubené a drobné whippetí mládě, takže už teď je jasné, že z ní vyroste fenka standardní výšky a ne nějaká žirafa, kterých je teď mezi fenami nějak moc. Sisi má teď podle majitelky trochu problém se separací, nechce být sama. Ale s majitelkou na tom spolu pracují a určitě to zvládnou, tak jak to zvládli i ostatní. Chce to čas. Sisi byla od narození celkem svéhlavé štěně, které si vždycky šlo svou cestou bez ohledu na okolí, ale vždy milá a přítulná, milující společnost lidí. A to jí vydrželo do teď.

obr.1                          Tokio 6 months obr.2                        Helsinki Tokio 6 months  obr.3 

 

Lisboa 6 months

Druhá narozená Lisboa (obr.4) aka "Lisa" nebo "Lili". Nu, co říct? Jsem z ní nadšená. Když jsem se rozhodovala zda si ji nechám nebo ji budu hledat nový domov, tak hlavním důvodem proč zůstala doma, byla její povaha. Její povaha mě doslova uchvátila, byla najednou absolutně bezproblémové štěně. Je neskutečné jak se z nejmenšího věcně zlobivého a ostatní popichujícího štěňete vyloupla tak úžasná empatická, něžná a poslušná slečna. Miluje pohyb, skákání přes cokoliv, lovení myšiček a kopání děr na zahradě. To že nejedla a byla hubená už zdaleka neplatí. Miluje jídlo, hlavně maso. Stavbou těla je teď absolutní kopií své matky, není vysoká, takže je tady předpoklad standardní výšky, hurá! I její barva srsti je velmi zvláštní. Musím se přiznat, ač zrovna moc světlé - bílé whippety v lásce nemám, i barva byla to co rozhodlo, že zůstane s námi. Doslova mezi ostatníma doma září a tento velmi velmi světle modroplavý odstín je neskutečně elegantní. Jsem zvědavá co nás spolu čeká a těším se na to.

       obr.4 

Berlin 6 months

 

Třetí narozený Berlin (obr.5) aka "Angel" byl od narození statný pejsek a to mu zůstalo. Nemyslím si, že by přerostl přes standardní výšku, ale určitě z něj bude v dospělosti krásně stavěný pes s nádhernou modroplavou barvou a uhrančivýma očima. Už prý teda není úplný andílek, jako byl u nás doma jako štěňátko. Umí už prý taky vystrčit  růžky. Je členem naší početné pražské whippetí bandy a spolu s Tokio a Helsinky často pořádají společné venčení a jiné aktivity.

obr.5

 

Jako čtvrtý narozený Denver (obr.6,7 a 8) aka "Deny" je opravdové dvojče naší Lisbonky. Když jsme byly u něho s holkama na návštěvě, tak jsem měla co dělat, abych je při běhání po zahradě rozeznala. Daneček se pěkně a bez problémů zařadil do životního stylu sympatické rodiny. Užívá si velkou zahradu u rodinného domu k běhání, a k nemalé radosti majitelů, i ke kopání děr a dalším zahradnickým pracem včetně sběru čehokoliv co se dá sníst. Jen snad už ty slimáky jíst přestal. I z něj roste krásně stavěný pes, není veliký, takže určitě standardní výšky a se zajímavou elegantní barvou. Určitě se s ním někde potkáme na výstavě.

Denver 6 months 2 obr.6               Denver 6 months 3 obr.7              Denver 6 months obr.8

 

Nairobi 6 months 4

Předposlení narozená Nairobi (obr. 9 a 10) aka "Nairi" si právě z tohoto vrhu vybrala onoho smolného černého Petra, který znamená zdravotní problémy. Ve svých čtyřech měsících si při nešťastné náhodě přetrhla oba přední zkřížené vazy v koleni prvé nohy. (obr. foto FB Animal Clinic Praha) Musela proto podstoupit složitou operaci, kterou provádí pouze dvě kliniky v republice, protože u tak malého štěněte jde o velmi specilání a složitou operaci. Dlouhé kosti jsou u štěňat ještě stále v růstu a nebylo tedy možné aplikovat standardní operační postup, který se provádí u tohoto typu zranění u již dospělých psů. Ale Nairobi to statečně zvládla a mé velké díky patří majitelům a pražské klinice Animal Clinic, že to nevzdali, nebáli se do toho jít a investovali nemalé peníze i spoustu času, aby zase Nairobi běhala s větrem o závod. Operace dopadla skvěle, rekonvalescence pokračuje podle plánu a malá Nairobi se zase vrací k běžnému životu šestiměsíčního dorostence. Hodně štěstí zlatíčko!

obr.9

             Nairobi 6 months obr.10            Nairobi 6 months 3 obr.11          Nairobi 6 months 2 foto FB stránky Animal Clinic Praha

 

A náš poslední Helsinky (obr.12 a 13) aka "Helsi" je prý pořád zlatíčko nadruhou. Majitelé ho moc chválí. V létě spolu absolvovali spousty výletů. Pravidelně jezdí na chalupu do Jizerských hor, kde má k dispozici louky a lesy na běhání bez hranic. To se hodí, protože jak jsem již psala výše, je taky členem onoho pražského whippetího gangu (obr.3 a 14) a pohyb ve městě není tak úžasný jako v divoké přírodě.

Helsinki 6 months 3  obr.12              Helsinki 6 months obr.13                     Helsinki 6 months 2 obr.14

 

Co napsat závěrem. Vrh "C" dospěl do dorosteneckého věku a můžu konstatovat, že jsem spokojená s tím, jak se vyvíjí. Majitelé zvládli obtížný štěňěcí věk na jedničku s hvězdičkou a teď je čeká puberta a dospívání. Přeji vám všem ať to zvládáte tak perfektně jako do teď a těším se na společná setkání.

 

 

 

15. srpna 2021

Olinek DuoCACIB Brno 2021

Po delší pauze jsme v plném obsazení, tzn. Valentina, Berroo i malá Lisboa vyrazily na mezinárodní výstavu DuoCACIB Brno, která se konala o víkendu 14. a 15. srpna 2021. Vzhledem k obsazení rozhodčích jsem na vystavování zvolila pouze neděli. Narozdíl od majitelů Olina z vrhu "A", kteří zabojovali oba výstavní dny a musím říct, že moc úspěšně.

Pro malou Lisbonku to byla absolutní premiéra a zvládla to bravůrně. Jako jediné štěňátko se proběhla po modrém koberci a krásně se před rozhodčím předvedla. Bez jediného zaváhání předvedla svého výstavního ducha a získala známku "Velmi Nadějná 1". Bohužel na této výstavě nebyly závěrečné soutěže pro mladší štěňata a tak se Lisbonka, i když vyhrála nejlepší mladší štěně whippet, neproběhla v závěrečných soutěžích o nejlepší mladší štěně výstavy. Je to škoda, protože by svým úžasným a profesionálním výstupováním určitě rozhodčí zaujala a možná i skončila na bedně. 

Moc velkou radost mi udělal Olinek. Oba dny získal v těžké otevřené třídě V1 CAC a v neděli pak i BOS a jako třešínku na dort ještě i CACIB. Moc krásně se předvedl a právem vyhrál. Mé holky moc nezazářily, Valentina skončila druhá v třídě šampionů a Berroo, tak ta měla opravdu hodně špatný, ale hodně špatný den. Byla absolutně nevystavitelná. V momentě kdy na ni rozhodčí vytáhl měřidlo, aby změřil kohoutovou výšku, úplně zešílela, seskočila z výstavního stolu a už se nedala vystavit. V konkurenci šesti fen v otevřené třídě skončila sice třetí, ale za chování se známkou "Velmi Dobrá". Ale co, jak už jsem několikrát poznamenala, každý šampion musí mít i své VDéčko...

 

*** Mezinárodní výstava DuoCACIB Brno***

sobota 14.8. rozhodčí: Miroslav Guniš (SK)  AUREOLIN HUE Baya Nobles, tř. otevřená V1/ 4, CAC 

neděle 15.8. rozhodčí: Róbert Kanás (SK) AUREOLIN HUE Baya Nobles, tř. otevřená V1/ 4, CAC, CACIB, BOS

                                                                    CRAZY LOKI KOKI Baya Nobles, tř. štěňat VN1 /1, nejlepší štěně

                                                                    AMBER ROOM Baya Nobles, tř. otevřená VD3/ 6

                                                                    MY CRAZY VALENTINE Toomie Trishel, tř. šampionů V2 Res.CAC

 

Lisboa 5 months   DSC0105   DSC0157  Olinek 2 DuoCACIB Brno 2021

 

 

 

Agility Lisa 4 měsíce

 

3. července 2021

Tak nám doma roste velmi nadaný skokan. Lisbonka objevila radost a zábavu ve skákání a tak jsem ji postavila na zahradě malou agility trať. Konečně! Konečně mám psa, kterého to chytlo, má přirozený talent a rychle chápe co se po něm chce. 

Na začátek jsme zkusily jen nízké překážky, ale k mému překvapení jsou její skoky tak vysoké a obratné, že ji už nikterak nešetřím a každý den si dáváme 15 minutový trénink. Překážky mají klidně i půl metru na výšku a malá je s přehledem přeskakuje a ještě má i rezervu. Neskutečně rychle pochopila co se po ní chce, začínaly jsme s pamlskem v ruce a teď už běží jen na povel rukou. A to má 4 měsíce!

 

Zvládáme už všechny překážky, oběhnout metu a tunel. Slalom je pro ni zatím moc složitý, ale časem to určitě pochopí. To pak bude paráda. Pokud ovšem já u toho běhání nevypustím duši, už nejsem nejmladší! :-)

 

 Fotky jsou z jednoho z prvních tréninků, kdy byly překážky ještě docela nízko a jde vidět s jakou rezervou je skákala.

Agility Lisa 4 měsíce 1  Agilita Lisa 4 měsíce 4  Agility Lisa 4 měsíce 3  Agility Lisa 4 měsíce 2   Agility Lisa 4 měsíce 6

 

 

 

KV Živohošt Valča   KV živohošť Berroo                  foto: Radka Mlčochová, Monika Konopová

 

19. června 2021 - Po covidové výstavní pauze jsme i my s holkama vyrazily na výstavu. Náš domovský klub "Klub Chovatelů Chrtů Anglických Dostihových Plemen" pořádal již tradiční výstavně - coursingový víkend PRO KRÁSU A VÝKON. My jsme se účastnily pouze sobotní výstavy, protože jsme vlivem toho ročního covidového šílenství nestihly dodělat coursingovou licenci, bohužel. Tak snad až za rok.

 

Každopádně výstava se jako vždy povedla. Pořádala se opět na břehu Slapské přehrady a vzhledem k tomu, že teploty překračovaly 30 stupňů, nemohlo se zvolit ideálnější místo. Na výstavu jsem vzala obě dospělé whippetky Valentinu a Berroo a taky naší nejmladší posilu Lisbonku, která se zatím jen rozkoukávala. Jak je už naším zvykem, holky jsem opět vystavovala v nejobsazenějších třídách. Po dlouhé roční pauze a těhotenství Valentiny jsem neměla nějak veliké ambice. O to více mě těší to, jak to nakonec dopadlo. Valentina vyhrála těžkou třídu šampionů tři měsíce po porodu, je úžasná. A Berroo brala bronz v nejobsazenejší otevřené třídě, prostě pecka! Byla to úspěšná sobota i proto, že dva odchovanci z vrhu A prošli zdárně bonitací, která byla součástí výstavy, a to s výsledkem - chovný(á).

 

Klubová výstava Greyhound - Whippet "pro Krásu a Výkon" 2021

rozhodčí: Ing. Veronika Frolíková /CHS Lásky Dar

- - -

Multi CH, JCH My Crazy Valentine Toomie Trishel, třída vítězů: V1 /5, CAC, nominace na nejlepší pohyb v plemeni

Amber Room Baya Nobles, třída otevřená: V3 /16, nominace na nejlepší hlavu v plemeni

- - -

Bonitace

Alizarin Crimson Baya Nobles "Lyra" - výsledek: CHOVNÁ - standardní fena, naměřená výška 48,5 cm.

Aquamarine Lagoon Baya Nobles "Mirďa" - výsledek: CHOVNÝ - standardní pes, naměřená výška 50 cm.

 

 

 KV Živohošť TV     KV Živohošt OT     foto: Markéta Nejezchlebová

 

 

 

3. června 2021 - Naši odchovanci jsou již měsíc v nových domovech. S novými páníčky jsem v kontaktu, a tak mám přehled jak se prckům daří, jak rostou a co všechno se už naučili. Je to pro mě moc důležité, že mám jako chovatel zpětnou vazbu a vím, jak štěňata prospívají, že se mají dobře a nestrádají. Jsem nadšená, že jsem vybrala právě tyto páníčky, všichni se o štěňata dobře starají a pokud něco neví nebo chtějí poradit, neváhají se na mě obrátit. Proto jsem tady a moc si toho vážím. Jsme teď jedna velká chrtí rodina.

 

Posílají mi i spousty fotek a tak se s nima podělím...

 

 TOKIO

Tokio 2  Tokio 1  Tokio 3  Tokio 4  Tokio  Tokio a Berlin

Dostala v novém domově jméno Sisi a roste z ní krásná a inteligentní whippetí holčička. Majitelka s ní hodně cestuje. Trochu ze začátku bojovala s jídlem, ale holky to zvládly a už je to tak jak má být. Má taky svou osobní trenérku, která ji naučí tomu správnému psímu chování. Snad holky i trénují nějakou tu chůzi na výstavním vodítku a postoj, protože neukázat tak krásné psí stvoření na výstavě by byl hřích. Potkává se často s brášky Berlinem a Helsinki na společném tréninku, venčení a řádění.

 

* * * * *

LISBOA

11. týden  Lisboa 2  Lisboa  Lisboa a Kaya  Lisboa 3 months                        

Tak ta nakonec zůstala doma a jsem tomu moc ráda. Roste z ní skvost a navíc s úžasnou povahou. Lisbonka je najednou úžasný jedlík, miluje masíčko a tak jí ho dopřávám plnými doušky. Začaly jsme s tréninkem na výstavy a tento měsíc nás dokonce jedna i čeká. Bohužel ji ale ještě nemůžu přihlásit, protože nebude mít ještě 4 měsíce. Takže pojede jako doprovod mamce a poloségře a bude nasávat výstavní atmosféru.

 

* * * * *

BERLIN

Berlin 3  Berlin  Berlin 2  Berlin 4  Tokio a Berlin

Teď už Angel dělá majitelkám radost. Je to rošťák, ale moc šikovný a rychle se učí. Velice rychle se zabydlel, rád chodí na procházky, doma sem tam něco roztrhá jako správné štěně, ale jinak andílek. Roste z něj staný pes, jak píše majitelka, že to bude asi greyhound. No uvidíme na jaké výšce se nakonec zastaví. Často si hraje se ségrou Tokio a teď už i s bráchou Helsim, který se taky přestěhoval nedaleko, do Prahy.

 

* * * * *

DENVER

denver  Denver 5  Denver 4  Denver 7   Denver 3  Denver 6

Můj miláček Daneček, je podle majitelky ten nejhodnější pejsek na světě. Rád běhá s klukama po zahradě a hraje s nimi fotbal. Všechno rád okusuje, někdy i ruce a nohy majitelů. Na procházky se mu zatím moc nechtělo, není si mimo zahradu moc jistý, ale to se za chvíli změní, jen co zjistí jaká je jinde venku sranda. A jako správný whippet nemá rád vodu. Takže když prší nechce se mu vůbec ven. Jak mi psala majitelka, musí ho doslova vynést na zahradu pod strom, aby na něho pršelo co nejmíň, aby vykonal potřebu. Jinak se ve dveřích obrátí zpět domů a utíká na podložku.   

       

 * * * * *

NAIROBI

Nairobi 5  Nairobi 2  Nairobi 3  Nairobi 4  Nairobi 6  Nairobi 7  Nairobi                

Černoočka krásná roste do krásy. Majitelé ji hodně chválí, baští krásně a už taky po počátečním zákazu skončila v posteli jako ostatní miláčci. Kdo by jim odolal. Bydlí v domku se zahradou, takže tráví spoustu času venku. Jako ostatní sourozenci se hodně bystrá a chytrá a rychle se učí nové věci. Už se na ni moc těším, až ji uvidím.

 

* * * * *

HELSINKI

Helsinki 5  Helsinki 4  Helsinki  Helsinki 2  Helsinki 3       

Tak ten měl ten první měsíc v novém torchu pestřejší než-li ostatní. První dva týdny žil v bytě v paneláku, kde to nebylo to pravé ořechové, a tak se přestěhoval do Prahy k novým majitelům. Ti pro něho dělají první poslední. A taky ho moc chválí, jak rychle si na všechno nové zvykl a jak je úžasný. Celá široká rodina je z něho paf. Majitelka si ho bere i sebou do práce, kde se taky rychle zabydlel. Má k dispozici svou vlastní velkou kancelář i s pelíškem. Má domluvenou stejnou trenérku jako Tokio, takže se budou učit slušnému psímu chování společně.

 

 

 

11. týden

19. května 2021

člověk by nikdy nic neměl plánovat, protože ono se to vždycky nakonec nevyplní. Nechat si tuhle malou priceznu doma opravdu nebylo v plánu. Ale po dohodě s novými majiteli jsme vzali Lisbonku zpět a stane se tak oficiálně členkou naší rodinné chovatelské stanice.

V momentě kdy zůstala sama bez ostatních sourozenců, jeji růžky někam zmizely a stala se z ní ta nejhodnější whippetí slečinka, kterou jsme kdy doma měli. Je naprosto dokonalá. Z šedého malého káčátka se pomalu klube krásná labuť. Začala dobře jíst a přibírat a roste z ní nádherné stvoření. Jsem zvědavá co si pro nás do budoucnosti ještě připravila za překvapení.

Vítej doma Lisbonko!

                                     11.týden      Lisboa 10.týdnů

 

 

 

Downloads

 

5. května 2021Dny utíkají jako voda a naše malá štěňátka se pomalu zabydlují v nových domovech. Pravidelně dostávám zprávy o tom jak se jim daří a jaké dělají pokroky. Všichni jsou moc šikovní a pěkně jedí. Někteří už se zabydleli natolik, že už vystrkují růžky. Jen tak dál, dělejte svým nový majitelům jen samou radost, Lisbonko, Angle, Nairobi, Indy, Deny a Sisi!

 

 


 
Tvorba stranek pro chovatele