WILL BE TRANSLATED, SOON! 

Dáreček

4. července 2020

Když loni odcházelo do nového domova poslední štěně z vrhu A, zdál se plánovaný sraz tak daleko...

Původní datum srazu odpovídalo zhruba datumu prvních narozenin štěňat. Všichni jsme se těšili na druhý prodloužený májový víkend, kdy se společně sejdeme na hradě Helfštýně. Díky té koronavirové blbosti se tak ale nestalo a sraz se mohl uskutečnit až tento první prázdninový víkend. Člověk by i řekl, že to tak asi mělo být, neboť vše klaplo na jedničku.

Sobotní ráno 4.7. se probudilo do krásného letního dne plného sluníčka a modré oblohy, i když několik dní před tím v kuse intenzivně pršelo. Dopoledne se všechna štěňátka sešla na rodné hroudě, teda až na Jessicu (Fló) jejiž majitelé nechtěli opouštět Rakousko v této koronavirové situaci, což samozřejmě chápu. Po vzájemném seznámení se všech účastníků srazu navzájem a po šílených honičkách Áček po zahradě, jsme vyrazili na výlet. Pro svou chrtí rodinu jsem si připravila, myslím, příjemnou procházku na chatu Hrádek, která se nachází v nadmořské výšce 650 m n.m. a od našeho domu je vzdálená zhruba 4,8 km nenáročné chůze. Pro některé účastníky byl výšlap do těchto nadmořských výšek složitější díky 100 % vlhkosti a celkově vysoké pocitové teplotě. Nakonec to všichni ve zdraví přežili a všichni jsme se zdárně sešli ve výčepu horské chaty, kde pivečka a limonády svlažily naše vyčerpaná těla. Strategicky jsme obsadili všechna volná místa na sezení ve stínu kolem chaty a popíjejíc čekali na objednané jídlo.

 

Vyrážíme   Chrtí procesí   Cestou nahoru   Na rozcestí kudy teď   Těsně před vrcholem   Po sjezdovce je to blíž

 Čekání na občerstvení   Občerstvování   Miuškovic kluci   Pohodička   Whippetění

 

Pro další příchozí turisty byla naše chrtí ekipa velkou atrakcí. Sešlo se nás 13 dospělých, 6 juniorů a 10 chrtů. Po hodinové pauze na občerstvení se celá chrtí rodina vydala ještě o pár metrů výše nad chatu, na vyhlídku ve starém lomu, kde se před námi otevřel výhled na obec Hrádek pod námi. Pokračovali jsme pak ještě po hřebeni k hoře Filipce, kde se po pár stech metrech nachází Zvonička Sv. Isidora z Madridu, ochránce manželů, dětí a zemědělců. Zvonička zde stojí od roku 2012, kdy byla vysvěcena biskupem Františkem Václavem Lobkowicem a mnoho novomanželských párů si jí volí jako místo svatebního obřadu. Ve zoničce najdete dva zvony. Větší odbíjí každou hodinu a menší, který je umístěn ve vyřezané bustě patrona zvoničky. Kdo na něj zazvoní a vysloví přání, tak bude podle pověsti splněno, protože život Svatého Isidora byl plný zázraků a uzdravení. Na kameni u zvoničky je tento vzkaz pro všechny návštěvníky: "Kdo jednou zazvoní, bude žít spokojeně až do smrti." Dojem z tohoto místa umocňuje i nádherný výhled do okolí, a proto jsme neodolali a udělali u kapličky i společné foto.

 

Výhled na ta panoramata   Najdi whippeta   Výhled na Hrádek   Olin kamzíkem   Zvonička Sv. Isidora Hrádek   Zvonička Sv. Isidora Hrádek 2

Společné foto

 

Původně jsem měla v plánu se všemi ještě pokračovat dál až k chatě na Filipce, ale vzhledem k velkému teplu a dusnu jsme se rozhodli pro cestu zpět, jen jinou trasou. Zastavili jsme se ještě na naší chatce, která je taky v Hrádku a na tento prodloužený prázdninový víkend se stala domovem pro milou mladou rodinu, Veroniku a Davida, majitele Lyry (Lízy), kteří se rozhodli u nás zůstat trochu déle a poznat Hrádek o něco více. Myslím, že se jim pobyt u nás moc líbil a podle jejich slov tady nebyli naposledy. 

 

Z chaty na chatu    Čtyřspřeží    Na chatičce    Na chatičce 2    Trochu mazleníčka    Martina nemá chybu

 

Cestu z naší chatky zpět domů jsme prošli svižným krokem, všichni už jsme se viděli jak odpočíváme s něčím dobře vychlazeným v ruce a s nohama nahoře. Doma u nás na terase jsme zasedli kam se jen dalo a pustili jsme se do hodnocení dnešní akce. Do toho všeho pobíhalo ještě pár neunavitelných whippetů, kteří to nakonec taky vzdali a zalehli. Při nezávazných konverzacích dvě rodiny mých štěňat nakonec zjistili, že se dnes nevidí poprvé, že se již před lety setkali na jedné rodinné svatbě. Celkem úsměvné jak je svět opravdu malý. V pozdním odpolední náš sraz postuně řídnul, všichni účastníci se rozjeli za svými dalšími povinostmi a já jsem zůstala doma sama s příjemným pocitem, že se snad akce povedla a stane se tradicí.

Ještě pár momentek a fotek jednotlivých psů:

 

Medový Barney  Olinek  Dvě zrzečky s mamkou  Nežná Mia  Sportovec Lyra  Náš benjamínek Kaya  A teď kdo je kdo  Zamilovaný Mirďa

Mirďa ochránce  a po srazu někteří takto:   Mirďa doma po srazu   Naše holky doma po srazu   Mia doma po srazu

 

Tak na viděnou na dalším srazu ...

 

 

WILL BE TRANSLATED, SOON! 

 

Kaya 4 měsíce

 

26. června 2020

Třetí měsíc pomalu končí, co takhle začít trénovat na výstavy...

Konstatuji, že v tomhle Kaya po matce asi nebude. Postavit ho do postoje byl boj. Když už se mi podařilo ho donutit stát krásně rovně vpředu, zadní nohy si dělaly co chtějí a naopak. Předvedení na výstavním vodítku bylo o poznání lepší, ale jako u každého štěněte i u Kayi to bylo v jeho vlastním stylu. Docela jsme se s holkama nasmály.

A tak holky dostaly domácí úkol. Trénovat, trénovat a zase trénovat. Příště to určitě bude lepší...

 

 

 

     trénink 2     trénink     trénink 3

 

 

2nd June 2020 - It is unbelivable but Kaya our only baby and orphan from B litter has been in his new home for already one month. He is only 12 weeks. He is celebrating The Life that did not start so happily but is about to continue at perfection. The new owner worships Kaya and I am just sad that I cannot hear that worship of all puppies that were in Karlyn's tummy. 

 

Kaya v novém domově 2 pic. No.1                  Kaya v novém domově 3 pic. No.2                       Kaya v novém domově pic. No.3

 

Kaya got used to new home easily. It is true that he had known his new owners long before but still an all it was all natural. Very early he underrstood where his toilet is and was able to ask for it. He was walking on leash (pic. 2), learnt a new city that he hadn't seen before. Very soon he shall be living in village again. The city experience can be taken as a part of socialization. Truly, Kaya is the son of his mother. He eats and sleeps a lot as Karlyn did (pic. 1 and 3). He has his beds and when he is tired as he used to do in his former ¨house, he takes a nap without demanding a company.

 

Kaya 3 měsíce 4  Kaya 3 měsíce 16  Kaya 3 měsíce 17  Kaya 3 měsíce 5  Kaya 3 měsíce 11

pictures No.4

 

As I said before, the owner is also my friend so I can see Kaya every week and observe his growth an evolution. Today's visit was accompanied by beautiful weather and he could enjoy outdoors with my whippet girls while rediscovering places he knows alreaddy perfectly (pic. 4). Nooks in the rock garden and secret places of the hedge (pic. 5), a clearing by wood, where on Karlyn's tomb the daisies have bloomed (pic. 6)... Literally immediately the scenery of their everday joys reappeared when Berroo sisterred him and supported his mischiefs (pic. 7) and Valentina took on her a role of an auntie - mum and tried to calm and raised him up (pic. 8). It was a great and joyful spectacle.

 

Kaya 3 měsíce 7 Kaya 3 měsíce 13        Kaya 3 měsíce 10        Kaya 3 měsíce 9 Kaya 3 měsíce 15         Kaya 3 měsíce 8

                                       pictures No. 5                                                                           pic. No. 6                                                                          pictures No. 7                                                                      pic. No. 8

 

Kaya 3 měsíce

What to say?

I am so delighted to have been able to get with Kaya thus far and he is a brave, sturdy, intelligent and above all healthy dog! I cannot wait to see him grow and spent other moments together.

I can see Karlyn in his expression more and more as the days go by...

 

                                                  ♥               Kaya 3. měsíce

 

 

Litter A 1st B Day

 

29th April 2020 - Our little blondies are one year old. The have grown up as beautiful dogs as you can see in the picture above. They are all even tempered, very friendly, smart and above all they are healthy. I want to thank all owners for their care and love and I wish the many more years of love!

 

 

zahrada 6 týden 10

22nd April 2020 - Malý "Kaya", a complete name Belong Karlyn Heart Baya Nobles, grows as a beautiful dog. He is alone without any siblings but he doesn't mind. He is very curious, tactile and very smart puppy that happily discovers the garden on Berroo's and Valentina's side. They became friends especially Berroo grew fond of him and loves playing with him. She also shares her bed with him Valentina too the role of a tutor and tries to calm down this little bundle of joy.

The future owner comes to see Kaya regularly, they get to know each other and get used to each other so that he can leave for his new home in approximately three weeks time. He will live not far away and he will always be a member of "Baya Nobles party". I am very excited to see Kaya in show circles in future.

It was a difficult choice either to maintain him or to find him new owners. Finally, I decided to find him a new loving family-people who I know well and meet regularly. Hopefully I succeeded.

More information on Litter "B" in the file "Puppies"

 

 

                   zahrada 6 týden 2    zahrada 6 týden 6    zahrada 6 týden 7    zahrada 6 týden 9    zahrada 6 týden

 Kaya's pedigree: zde

 

       

 

Leo a Kaya

6th April 2020

Little Kaya is already home since a few days. Kaya is a beautiful chubby and kind puppy that fulfils the hole after a tragic death of our beloved Karlyn.

I always mention Kaya as an orphan but it is not so true. He lost his mummy and nine siblings but he still has his daddy. The father of litter B is a great, soft, calm and noble dog Leonardo da Vinci Whiteheads. I am very happy to have chosen him as the father of the litter B and I am very delighted to be in contact with the owner and we became friends. Little Kaya takes beauty after his daddy.

His visit went perfect but I have to admin that more than interested in his son, hewas interested in our ladies.

 

                                  Leo a Kaya 3               Leo a Kaya 2

 

 

 

 

7th March 2020 - A tragic event that stroke us all ended up partially happily. The new born puppy boy, the only one survived in litter B, is strong enough to be transported to his substitute nursing bitch. After coming back home, he will be raised up at our kennel with other whippet girls. More information in the "Puppies"

♥   Kaya 1 week 3    

 

 

 

I cannot express with no words the pain I go through and the feeligs I experience. Run Karlyn ...

DSC 0875 kopie

 

 

 

IDS Katowice 2020

9th February 2020

Fiercely expected show. The show with a friendly atmosphere and an appreiated judge Paul Coelho of Portugal, da Roseira Brava kennel breeder, spesialist in whippets.

It is incredible that Valentina was capable to gain a very difficult open class which was occupied by seven beautiful and externally equal bitches. We god the mark excellent 1 with CWC/CAC and great evaluation. And the icing on the cake was Res.CACIB.

Valentina fulfilled the conditions the Polish Beauty Champion, but unfortunately in less than 6 months, which is one of the conditions. So we will have to get one more title after April to fulfil the last condition. But it doesn't change anything as Valentina mastered gaining an international show in such a big competition. I am so proud of her.

 

 

IDS Katowice 2020 2

XXIV. Międzynarodowa wystawa psów rasowych Katowice 8.-9.2.2020

judge: Paulo Coelho /PRT

JCH My Crazy Valentine Toomie Trishel, open class, Exc.1, CWC/CAC, Res. CACIB

 photo: Artur Wróbel


 

We are expecting puppies!!!

more information in a section "PUPPIES"

 

Karlyn 24.den březosti

 

31th January 2020 - The screening picture confirming Karlyn's pregnancy.

 

As for the 25th day of her pregnancy, embryos measure approximately 12 mm. According to the doctor we can expect a numerous litter. We are able to catch 11 little balls! Of course everything can change and some emybryos can still be absorbed.

The birth date is set on 8th March.

 

Cross your fingers so that everything goes smoothly!

 


 


 
Tvorba stranek pro chovatele