Nové domovy a noví páníčci

 

 

Líza noví majitelé

13. července 2019 - Jako šestá a poslední z hnízda vyletěla ...

"LÍZA"

Všechno jednou končí aby něco nového někde jinde mohlo začít. A právě teď začíná nový příběh naší okouzlující Líze, která dnes odjela spolu s touto úžasnou mladou rodinou do nového domova.

Začátek byl plný nejistoty, ale určitě je spolu čeká hromada žážitků z výletů, hraní si a dovádění. Chrti jsou totiž úžasná stvoření, která dokážou náš život otočit tím správným směrem.

                 dáreček    Moc děkuji za krásný dáreček, udělal mi fakt radost!

♥♥♥

 

  

Olin noví majitelé

 

12. července 2019 - Jako pátý z hnízda vyletěl ...

"OLIN"

Poslední chlapeček, úžasný smíšek a nezbeda. Na rozloučenou jsem dostala spoustu pusinek, tak jak to uměl jenom on. Olinkova nová majitelka se chce věnovat výstavám, takže se brzy uvidíme ve výstavním kruhu. Chlapeček je to nádherný, budeme mu všichni držet palečky a sledovat, jak se mu bude dařit a jak poroste.

Olinek bude bydlet nedaleko, uvidím ho častěji než-li ostatní štěňátka. Sem tam zajdeme určitě i na společnou procházku, takže jeho pusinky u odjezdu určitě nebyly poslední!

♥♥♥

 

 

 

 

 

 

Mia noví páníčci

11. července 2019 - Jako čtvrtá z hnízda vyletěla ...

"MAL"

Naše nejdrobnější zlatíčko, kterému noví majitelé budou říkat Mia, bude tou nejrozmazlovanější a nejvíce milovanou whippetkou na světě. Má úžasné páníčky s domečkem a zahradou. Nová majitelka má konečně kromě manžela a tří synů doma svou vysněnou holčičku.

Všem našim štěňátkům jsem velmi důkladně vybírala nové majitele. U majitelů Miušky jsem si byla jistá témeř ihned, že jsou to ti praví. Úžasní, veselí a energičtí, přesně takové jsem si přála. A jako bonus je, že již whippeta měli, takže přesně ví, jak úžasné plemeno whippet je.

♥♥♥

 

 

Mirďa noví páníčci    5. července 2019 - Jako třetí z hnízda vyletěl ...Mirďa s výbavičkou

"MIRĎA" 

 Naše třeštidlo, kterému noví páníčci budou říkat "Rio", dnes odjel spolu s úžasnou rodinou na jížní Moravu. Moc mě těší, že se s ním chtějí věnovat sportu, protože zrovna on je pro dovádění a agility jako stvořený. Doma běhal za vším a stále dováděl. V novém domově bude mít tři dětské kamarády, kteří budou s radostí sdílet jeho lumpárny.

 

Moc se těším na informace co všechno spolu vyvedou, mej se krásně broučku! 

 ♥♥♥

 

 

Bastík noví majitelé

 

5. července 2019 - Jako druhý z hnízda vyletěl ...

"BASTÍK"

První majitelé si Bastíčka nevzali kvůli nesestouplému varleti. Počkal si na ty nej nové páníčky, kteří ho budou milovat i bez něj.

Bude spát v posteli, běhat po zahrádce a žít si život spokojeného pejska. Bastík bude bydlet nedaleko, takže se spolu určitě uvidíme. Bude mít i psí kamarádku.

Hodně štěstí v novém domově miláčku.

♥♥♥

  

 

 

 

Noví majitelé Fló    30.června 2019 - Jako první z hnízda vyletěla ...Fló poslední den doma

"FLÓ" 

 Měj se tam v tom dalekém světě krásně. V dalekém světě a   to doslova. Malá Fló nám odjela do Rakouska a bude mít   skvělé páníčky a spoustu pohybu. Doma whippetí společnici a další psí kamarády. Ukáže se i ve výstavním kruhu a zaběhá si na dráze.

 Zkrátka sen každého chovatele, který chce pro svá štěňátka   jen to nejlepší.

 ♥♥♥

 

 

 

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

Osmý týden a tradá ...

pasy vrh A

 

 

24.června 2019 - Dneska máme přesně 8 týdnů. To je věk kdy už můžeme do novýh domovů za novými páníčky. Těšíme se!

Jsme načipovaní, naočkovaní a máme pasy. Teď už opravdu můžeme do světa. To to ale uteklo. Někteří z nás odjedou už následující víkend, jiní se ještě chvíli zdrží doma, protože jejich noví páníčci odjeli na dovolenou hned na začátku prázdnin, aby pak celé prázdniny mohli být se svými štěňátky doma.

  

Máme nachystanou i výbavičku do nových domovů. Holky v malinové barvě a kluci v jarní zelené.

 

výbavička

 

 

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

Poslední focení a hurá do světa

 

20.června 2019 - Poslední focení postojovek ve věku sedm a půl týdne. Tentokrát už to šlo jako po másle. Jde vidět, že štěňata mají geny výstavních rodičů a umí se ukázat v plné své kráse. Následují fotografie všech, včetně popisu povahy štěněte, jak jsem ji za dobu těch sedmi týdnů stihla vypozorovat.

 

Bastík 7 týdnů

ALABASTER STATUE Baya Nobles - "Bastík"

Narozen jako první s největší váhou a toto prvenství si udržel po celou dobu. Bastík je hodně zláštní povaha, vlastně nevím jak ji popsat. Vždycky si lehne dál od ostatních a dlouho si vybírá místečko, kde se uloží. Nejraději by usínal na klíně, je to velký mazel a milovník. Jako první dokázal doma vylézt z ohrádky. Jeho večerní usínání není spolu s ostatními štěňaty právě v ohrádce, ale na gauči na polštáři vedle páníčka. Teprve tam usne opravdu tvrdě. Myslím, že si noví páníčci s Bastíkem užijí, bude to velký závislák. Ale prý jim to vůbec nevadí, protože už doma jednoho takového mají a jsou vlastně rádi, že je Bastík takový. Je to celkem klidný, tichý a rozvážný pejsek, který se nepouští do žádných velkých bitev se sourozenci, pokud to není nutné. 

 

 

Olin 7 týdnů

AUREOLIN HUE Baya Nobles  - "Olin"

Narozen jako druhý. Olinek je takový smíšek. Strašně rád rozdává pusinky. Vždycky přiběhne, pomazlí se a utíká pryč. Nevyžaduje tolik kontaktu jako třeba Bastík. Je to taky milý a klidný pejsek, ale to vlastně můžu říct o celém vrhu, až teda na dvě vyjímky. Ale to si přečtete dál. Při usínání nemívá problém si lehnout kdekoliv a bez zbytečného kňučení prostě usnout. Olinka budeme snad potkávat ve výstavním kruhu. Moc mě to těší, protože je to opravdu moc pěkně stavěný pejsek s jemnou spíše fenčí hlavou.

 

 

 

 

Fló 7 týdnů

AMARANTH FLOWER Baya Nobles - "Fló"

Narozená jako třetí. Fló je kopie své matky. A to doslova. Nejen fyzicky, ale i povahou. Je to ta jedna ze dvou, která není chvíli v klidu. Pořád někde šmejdí, ničeho se nebojí a pokuď může, tak se pouští do bitev s každým na koho narazí. Má takové ty čertíky v očích, když se na vás podívá. 

 

 

 

 

                                                                                                                                                  

Beruška 7 týdnů

AMBER ROOM Baya Nobles - "Beruška"

Narozená jako čtvrtá. Spolu se sestrou Apricot Mallow zdědily jediné tatínkovou barvu a Amber snad i jeho úžasnou klidnou a milou povahu. Pohled těch jejich černých kukadel vás prostě odzbrojí. Je to drobnější, neskutečně něžná až éterická fenečka, která urkadla mé srdíčko. Proto jsem se rozhodla nechat si jí zatím doma a sledovat jí, jak se bude dál vyvíjet. Jak jsem už psala, je klidná, nic neřeší, ale když chce umí se pěkně rozčertit. Klidně si poradí i s otravným kousavým bráchou. Lehne si kdekoliv, když je zkrátka unavená usne si zrovna tam kde je. Pro mě je prostě dokonalá.

 

 

 

Mirďa 7 týdnů

AQUAMARINE LAGOON Baya Nobles - "Mirďa"

Narozen jako pátý. Mirďa se narodil s malým vírkem srsti na hlavičce a na horní straně krku. Tak hned od začátku bylo jasné, že se na výstavním mole neukáže. Jakoby to sám věděl, a proto se raději proběhne, na rozdíl od svých sourozenců, za provizorním střapečkem nebo balónkem. Od narození to byl takový sólista, vždy bokem od ostatních, ponořen sám do svého světa. Teď je s něho veselý, milý pejsek, který našel super páníčky, kteří se s ním budou věnovat sportu. Jsem nadšená.

 

 

 

                                                                                                                                                     

Líza 7 týdnů

ALIZARIN CRIMESON Baya Nobles - "Líza"

Narozená jako šestá. Líza byla od narození ta dokonalá fenka. A zůstalo jí to. Na začátku to vypadalo, že bude povahově celá máma. Anděl s ďáblem v těle. Bylo jí všude plno a celkem zlobila. Ale uklidnila se. Utíká sice s domácí ohrádky spolu s Bastíkem, ale to bude tím, že jsou oba největší a mají hodně síly se vyšplhat po mřížích ohrádky. Teď je to krásná a milá fenečka s úžasnou kontaktní povahou, nádhernou hlavou i tělem. Tajně doufám, že se noví majitelé nechají přemluvit a navštíví s Lízou alespoň jednu výstavu a ukážou tu nádheru světu.

 

 

 

Mal 7 týdnů

APRICOT MALLOW Baya Nobles  - "Mal"

Narozena jako poslední. Stále nejmenší fenečka, druhá, která zdědila tatínkovou barvu. Povahu ale asi ne. Je to ten druhý čertík ve vrhu. Kde se něco semele, tam je malá Mal, teda vlastně malá Mia, tak jí totiž noví majitelé budou říkat a já už jí tak říkám taky. Je to takový malý veselý diblík, je opravdu velmi drobná, kterého je všude plno a ničeho se nebojí.

 

 

 

 

 

 

       *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

Sedmý týden utekl jako voda

 

společná 7 týdnů houpačka

   17. června 2019 - Svět je plný zábavy, jídla a spánku.

   tabulka váhových přírustků:

   váhový přírůstek 7. týden

 

 

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

Zábava začíná, svět patří nám v šesti týdnech!

 

6. týden 8

 

10. června 2019 - Je velká zábava být štěnětem whippeta a mít dalších šest sourozenců. Celý svět patří jenom nám!

 A to doslova, u nás doma se všechno točí jenom kolem štěňat. Byli se na ně už podívat i jejich budoucí páníčci a už se všichni nemůžou dočkat, až si ty malé blešky odvezou domů. A já taky! Ne, to byl vtip, bude tu najednou tak prázdno ... Ale to předbíhám, ještě nás čeká spousta společných dní, než-li se vydají do světa.

 Následuje tabulka váhových přírůstků a pár momentů ze zábavy na zahradě.

 

                          

 

6. týden 10        váhový přírůstek 6. týden       6. týden 7

 

 

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

Pátý týden je fuč, to je fičák!

 

Jsme hotoví

4. června 2019 - Máme za sebou pátý týden života a objevujeme krásy světa, kterým je pro nás momentálně zahrada kolem domu. Náš den se skládá zatím jen ze tří věcí. Najíst se, vyspat se a řádit o život. Obrázek zachytil tu blahou chvilku, kdy celá demoliční četa odpočívá po náročném objevování skalek na zahradě. Objevování znamená k mé nemalé radosti okusování všeho, co je zrovna v cestě. Žádná kvetoucí kytička není v bezpečí, neboť je pro štěně neskutečně okouzlující a musí ji přece ochutnat. Co kdyby byla k jídlu. A když už jsme u toho jídla ... každé jídlo nějak končí, no a to jejich se mění v obrovské množství malých hovínek, které jsou prostě všude!

Hlavně že jim chutná! Vesele už si papají granulky a mléčné výrobky všeho druhu. A jak pěkně přibírají, ukazuje následující tabulka váhových přírustků.

 

                          váhový přírůstek 5. týden

 

 

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

První pokusy o postoje - naše "jahodová párty"

 

Byla to docela fuška. Nafotila jsem tisíc fotek. Je jasné, že vysvětlit čtyřtýdennímu štěněti, že má stát, protože ho fotíte, je nemožné. Výsledek mě ale nakonec moc potěšil, protože všichni malí raubíři na fotkách vypadají úžasně. Můžeme se konečně ukázat světu jako praví whippeti. Dva pejsci jsou stále volní k rezervaci.

 

  Beruška 4 týdny  Beruška 4 týdny 2       Fló 4 týdny  Fló 4 týdny 2

 

Líza 4 týden 2  Líza 4 týden       Mal 4. týdny  Mal 4 týdny 2

 

      Mirďa 4 týden  Mirďa 4 týden 2

 

 Bastík 4 týdny  Bastík 4 týdny 2       Olin 4 týdny 2  Olin 4 týdny

 

 

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

  

První zahradní párty ve věku 4. týdny

 

zahrada společná 4.týdny

    na fotce z leva: Líza, Fló, Bastík, Mirďa, Beruška, Mal, Olin

 

váhový přírůstek 4. týden

27. května 2019 - Konečně nám po deštivém týdnu vysvitlo sluníčko a mohli jsme celou štěněcí bandu vypustit na zahradu a oslavit tím 4. týdny jejich života. Nejdříve to byly opatrné a nesmělé krůčky, které se ale během chvilky proměnily v neřízené pobíhání, kotrmelce a bitky štěňat.

Ve čtyřech týdnech už všechna štěňata překonala hranici váhy 1,5 kg a ochutnala i jinou stravu než-li je mateřské mléko. Začali jsme s příkrmem, aby jsme ulehčili mamince Valentině, která stále mléko má, ale už potřebuje i chvíli na regeneraci. Štěňata už mají drápky, i když se stříhají, a zoubky ostré jako jehličky. 

 

 

   zahrada 4.týdny  zahrada Beruška 4.týdny 2  zahrada Fló 4.týdny  zahrada Líza 4.týdny

 zahrada Olin 4.týdny  zahrada boj 4.týdny  zahrada Mal 4.týdny  zahrada Mírďa 4.týdny

 

 

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

Už máme 3 týdny.

 20.5.2019 - Čas nám neuvěřitelně letí. Štěňátka mají dnes už tři týdny. Všechna mají otevřená očka a pomalu začínají reagovat na vizuální stimulaci. Objevují své sourozence, navzájem se různě okusují a ožužlávají. K otevřeným očím se přidaly i prořezávající se zoubky, takže jejich kousání bude za chvíli bolestivé. Taky se už začínají projevovat rozdílné povahy jednotlivých štěňat. Pomalu objevují své čtyři nožičky, na kterých se už pěkně udří stát a někteří už i udělají pár kroků. Je velká zábava to pozorovat. Zatím jsou všechna plně kojená svou maminkou Valentinou a zdá se, že jim to stačí, protože krásně přibírají. Přiložené fotografie jsou ve stáří 18 dní.

 

váhovy přírůstek 3. týden    Bastík 18 dní    Olin 18 dní    Mirďa 18 dní

váhové přírůstky k 20.5.19                      "Bastík" - REZERVOVANÝ                   "Olin" - REZERVOVANÝ                   "Mirďa" - REZERVOVANÝ

 

   Fló 18 dní    Beruška 18 dní    Líza 18 dní    Mal 18 dní

 "Fló" - REZERVOVANÁ        "Beruška" - REZERVOVANÁ            "Líza" - REZERVOVANÁ            "Mal" - REZERVOVANÁ

 

 

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

 

váhový přírůstek 2. týden

Je nám 14 dní a otvíráme očka

13.5.2019 - Hezky rosteme a přibíráme na váze. Kluci už nám překonali 1 kg, ale i nejmenší holčičky v přibírání nezahálejí. Naši soutěž o první otevřená očka vyhrála naše nejmenší holčička Mal. Ostatní už také otvírají, ale ještě nekoukají jako ona. Je rozkošná.

Máme za sebou stříhání drápků a čeká nás první odčervení. Už jsme zkrátka velká štěňátka!

 

 

boys 14 days  první otevřená očka MAL  girls 14 days

 

 

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

 

Vrh A 1. týden

Máme jeden týden.

V následující tabulce je uvedený váhový přírůstek jednotlivých štěňat. Prckům opravdu chutná a mají se čile k světu. Za týden zdvojnásobila štěňata svou porodní váhu.

                       Váhový přírůstek 1. týden

 

 

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

Následuje přehled narozených štěňat vrhu "A" ve stáří jeden den.

 

Některá štěňátka jsou ještě volná k rezervaci. V případě zájmu nás prosím kontaktujte. Přehled obsahuje pořadí v jakém se štěně narodilo, jeho barevné označení a "pracovní" jméno. Následuje jeho jméno do průkazu původu a jeho porodní váha.

- Pokud je štěně označeno jako "volný/á" znamená to, že je připraveno k rezervaci.

- Pokud je štěně označeno jako "rezervovaný/á" znamená to, že je štěně zarezervované konkrétním člověkem, ale dosud nebyl zaplacen rezervační poplatek a může dojít ke zrušení rezervace.

- Pokud je štěně označeno jako "prodaný/á" znamená to, že již byl zaplacen rezervační poplatek a byla podepsána smlouva o prodeji.

 

Bastík 1 den    1. kluk - zelená barvazelená BASTÍK

 "BASTÍK"

Alabaster Statue Baya Nobles

  porodní váha: 391 g

                                    PRODANÝ

 

Olin 1 den    2. kluk - žlutá barvažlutá OLIN

 "OLIN"

Aureolin Hue Baya Nobles

  porodní váha: 331 g

                                    PRODANÝ

 

Fló 1 den    3. holka - oranžová barvaoranžová FLÓ

 "FLÓ"

Amaranth Flower Baya Nobles

  porodní váha: 341 g

                                    PRODANÁ

 

Beruška 1 den   4. holka - červená barvačervená BERUŠKA

 "BERUŠKA"

Amber Room Baya Nobles

  porodní váha: 305 g

                                    PRODANÁ

 

Mirďa 1 den    5. kluk - růžová barvarůžová MIRĎA

 "MIRĎA"

Aquamarine Lagoon Baya Nobles

  porodní váha: 268 g

                                    PRODANÝ

 

Líza 1 den    6. holka - tmavě modrátm.modrá LÍZA

 "LÍZA"

Alizarin Crimson Baya Nobles

  porodní váha: 332 g

                                    PRODANÁ

 

 

Mal 1 den    7. holka - světle modrásv.modrá MAL

 "MAL"

Apricot Mallow Baya Nobles

  porodní váha: 321 g

                                     PRODANÁ

               

                                                                                                    

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

Odpočítáváme ...       26.4.2019 - Štěňátka jsou od tohoto dne životaschopná a připravená na porod. Váha 18,4 kg.                                 

Valča 58.den    Valča 59.den   Valča 60.den   Vrh A 29.4.2019  ... a jsme tady!

     26.4.2019 - 58.den             27.4.2019 - 59.den               28.4.2019 - 60.den                29.4.2019 - 61.den

 

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

Valča 54. den

54. den březosti

22.4.2019 - Pomalu se nám blíží konec 8. týdne březostti. Plody opravdu rychle rostou, mají již více než 75 % velikosti u porodu a měří 140 mm. Orgány štěňat jsou již vyvinuté, jako poslední vnitřní orgán se vyvíjí plíce. Tělo plodů je porostlé srstí, pouze na tlapkách je srst méně viditelná. Jsou již vivinuté drápky a začíná se projevovat pigmentace kůže. Pohyby plodů jsou zřetelně hmatatelné a pokud fena v klidu leží, jsou i viditelné. Valentina hodně odpočívá a pomalu si hledá vhodné místo k porodu. Chuť k jídlu ji pořád neopustila.

 

váha: 17,4 kg

        

       *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

 

Valča 47.den

47. den březosti

15.4.2019 - Máme za sebou skoro 7 týdnů březosti. Rychlý růst plodů pokračuje, děloha už zabírá 2/3 břišní dutiny. Na RTG snímku lze spatřit kostry plodů, a plody tak přesně spočítat. Počítají se lebky a páteře štěňátek, které teď měří cca 85 mm a dosahují 75 % velikosti u porodu. Intenzivně pokračuje růst srsti na celém těle plodu. Valentina stále přibírá na váze, mléčná žláza se zvětšuje a srst na ní řídne a začíná vypadávat. V tomto stádiu může fena ztrácet chuť k jídlu, protože plody tlačí na vnitřní orgány a především na trávicí trakt, ale to není Valentinín případ. Stále jí chutná!

 

váha: 16,4 kg

        

       *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

Valča 40.den

40. den březosti

8.4.2019 - Pomalu se blížíme ke konci 6. týdne březosti. Začíná fáze nejrychlejšího růstu plodu. Na ultrazvuku lze již spatřit první pohyby plodů. Plody dosahují již 30 % své celkové hmotnosti u porodu a měří přibližne 65 mm. Začíná se vyvíjet pohlavní soustava štěňat, pokračuje osifikace kostí. Objevují se i první náznaky srsti na hlavičkách. Valentina začíná přibírat na váze, dochází ke zvětšení samotné dělohy a celé oblasti kolem jejich posledních žeber. Pozoruji i mírné zvětšení mléčné žlázy. Celkově se fena zklidňuje a je na sebe více opatrná.

 

váha: 15,3 kg

        

       *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

Valča 33.den 2

33. den březosti

1.4.2019 - Jsme v polovině březosti, kdy se embryo mění v plod. Plod se již velmi podobá miniaturnímu pejskovi a dosahuje zhruba 20 % své velikosti při narození. Měří cca 27 mm. Tvar plodu se již změnil z vejčitého na kulovitý, došlo k vývoji všech hlavních orgánů a na utrazvuku lze spatřit srdeční činnost. Je dokončena osifikace čelisti a lebky, začínají růst hmatové fousky v obličejové partii. Dochází k růstu prstů, k osifikaci nosní části, žeber a kostí končetin. Přibližně do 35. dne může být odumřelý plod vstřebán, později pak plod odchází během porodu jako tzv. černý plod.

 

váha: 14,1 kg

 

        *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

vip12

 

 

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

25. března - Dnešní utrazvukové vyšetření potvrdilo březost Valentiny!

ValčaMorris

 ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥  ♥ ♥ 

Byla to láska na první pohled!

 Krytí Valentiny portugalským krasavcem 

♥ Morrisem 

(JBIS Mutli Ch Southpoint Wild N'Brave)

proběhlo ukázkově a pokud vše dobře dopadne, nadělíme si hromádku májových štěňátek. 

 

 

 

 

 

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 

Nový plánovaný vrh "A" očekáváme na jaře 2019

                                                                                                       ze spojení

                                             VALENTINE                                                               MORRIS

Valentina                Moris foto: Nathalie Jaklewicz

rodokmen                                                                                          rodokmen

 


 
Tvorba stranek pro chovatele