Agility Lisa 4 měsíce

 

3. července 2021

Tak nám doma roste velmi nadaný skokan. Lisbonka objevila radost a zábavu ve skákání a tak jsem ji postavila na zahradě malou agility trať. Konečně! Konečně mám psa, kterého to chytlo, má přirozený talent a rychle chápe co se po něm chce. 

Na začátek jsme zkusily jen nízké překážky, ale k mému překvapení jsou její skoky tak vysoké a obratné, že ji už nikterak nešetřím a každý den si dáváme 15 minutový trénink. Překážky mají klidně i půl metru na výšku a malá je s přehledem přeskakuje a ještě má i rezervu. Neskutečně rychle pochopila co se po ní chce, začínaly jsme s pamlskem v ruce a teď už běží jen na povel rukou. A to má 4 měsíce!

 

Zvládáme už všechny překážky, oběhnout metu a tunel. Slalom je pro ni zatím moc složitý, ale časem to určitě pochopí. To pak bude paráda. Pokud ovšem já u toho běhání nevypustím duši, už nejsem nejmladší! :-)

 

 Fotky jsou z jednoho z prvních tréninků, kdy byly překážky ještě docela nízko a jde vidět s jakou rezervou je skákala.

Agility Lisa 4 měsíce 1  Agilita Lisa 4 měsíce 4  Agility Lisa 4 měsíce 3  Agility Lisa 4 měsíce 2   Agility Lisa 4 měsíce 6

 

 

 

KV Živohošt Valča   KV živohošť Berroo                  foto: Radka Mlčochová, Monika Konopová

 

19. června 2021 - Po covidové výstavní pauze jsme i my s holkama vyrazily na výstavu. Náš domovský klub "Klub Chovatelů Chrtů Anglických Dostihových Plemen" pořádal již tradiční výstavně - coursingový víkend PRO KRÁSU A VÝKON. My jsme se účastnily pouze sobotní výstavy, protože jsme vlivem toho ročního covidového šílenství nestihly dodělat coursingovou licenci, bohužel. Tak snad až za rok.

 

Každopádně výstava se jako vždy povedla. Pořádala se opět na břehu Slapské přehrady a vzhledem k tomu, že teploty překračovaly 30 stupňů, nemohlo se zvolit ideálnější místo. Na výstavu jsem vzala obě dospělé whippetky Valentinu a Berroo a taky naší nejmladší posilu Lisbonku, která se zatím jen rozkoukávala. Jak je už naším zvykem, holky jsem opět vystavovala v nejobsazenějších třídách. Po dlouhé roční pauze a těhotenství Valentiny jsem neměla nějak veliké ambice. O to více mě těší to, jak to nakonec dopadlo. Valentina vyhrála těžkou třídu šampionů tři měsíce po porodu, je úžasná. A Berroo brala bronz v nejobsazenejší otevřené třídě, prostě pecka! Byla to úspěšná sobota i proto, že dva odchovanci z vrhu A prošli zdárně bonitací, která byla součástí výstavy, a to s výsledkem - chovný(á).

 

Klubová výstava Greyhound - Whippet "pro Krásu a Výkon" 2021

rozhodčí: Ing. Veronika Frolíková /CHS Lásky Dar

- - -

Multi CH, JCH My Crazy Valentine Toomie Trishel, třída vítězů: V1 /5, CAC, nominace na nejlepší pohyb v plemeni

Amber Room Baya Nobles, třída otevřená: V3 /16, nominace na nejlepší hlavu v plemeni

- - -

Bonitace

Alizarin Crimson Baya Nobles "Lyra" - výsledek: CHOVNÁ - standardní fena, naměřená výška 48,5 cm.

Aquamarine Lagoon Baya Nobles "Mirďa" - výsledek: CHOVNÝ - standardní pes, naměřená výška 50 cm.

 

 

 KV Živohošť TV     KV Živohošt OT     foto: Markéta Nejezchlebová

 

 

 

3. června 2021 - Naši odchovanci jsou již měsíc v nových domovech. S novými páníčky jsem v kontaktu, a tak mám přehled jak se prckům daří, jak rostou a co všechno se už naučili. Je to pro mě moc důležité, že mám jako chovatel zpětnou vazbu a vím, jak štěňata prospívají, že se mají dobře a nestrádají. Jsem nadšená, že jsem vybrala právě tyto páníčky, všichni se o štěňata dobře starají a pokud něco neví nebo chtějí poradit, neváhají se na mě obrátit. Proto jsem tady a moc si toho vážím. Jsme teď jedna velká chrtí rodina.

 

Posílají mi i spousty fotek a tak se s nima podělím...

 

 TOKIO

Tokio 2  Tokio 1  Tokio 3  Tokio 4  Tokio  Tokio a Berlin

Dostala v novém domově jméno Sisi a roste z ní krásná a inteligentní whippetí holčička. Majitelka s ní hodně cestuje. Trochu ze začátku bojovala s jídlem, ale holky to zvládly a už je to tak jak má být. Má taky svou osobní trenérku, která ji naučí tomu správnému psímu chování. Snad holky i trénují nějakou tu chůzi na výstavním vodítku a postoj, protože neukázat tak krásné psí stvoření na výstavě by byl hřích. Potkává se často s brášky Berlinem a Helsinki na společném tréninku, venčení a řádění.

 

* * * * *

LISBOA

11. týden  Lisboa 2  Lisboa  Lisboa a Kaya  Lisboa 3 months                        

Tak ta nakonec zůstala doma a jsem tomu moc ráda. Roste z ní skvost a navíc s úžasnou povahou. Lisbonka je najednou úžasný jedlík, miluje masíčko a tak jí ho dopřávám plnými doušky. Začaly jsme s tréninkem na výstavy a tento měsíc nás dokonce jedna i čeká. Bohužel ji ale ještě nemůžu přihlásit, protože nebude mít ještě 4 měsíce. Takže pojede jako doprovod mamce a poloségře a bude nasávat výstavní atmosféru.

 

* * * * *

BERLIN

Berlin 3  Berlin  Berlin 2  Berlin 4  Tokio a Berlin

Teď už Angel dělá majitelkám radost. Je to rošťák, ale moc šikovný a rychle se učí. Velice rychle se zabydlel, rád chodí na procházky, doma sem tam něco roztrhá jako správné štěně, ale jinak andílek. Roste z něj staný pes, jak píše majitelka, že to bude asi greyhound. No uvidíme na jaké výšce se nakonec zastaví. Často si hraje se ségrou Tokio a teď už i s bráchou Helsim, který se taky přestěhoval nedaleko, do Prahy.

 

* * * * *

DENVER

denver  Denver 5  Denver 4  Denver 7   Denver 3  Denver 6

Můj miláček Daneček, je podle majitelky ten nejhodnější pejsek na světě. Rád běhá s klukama po zahradě a hraje s nimi fotbal. Všechno rád okusuje, někdy i ruce a nohy majitelů. Na procházky se mu zatím moc nechtělo, není si mimo zahradu moc jistý, ale to se za chvíli změní, jen co zjistí jaká je jinde venku sranda. A jako správný whippet nemá rád vodu. Takže když prší nechce se mu vůbec ven. Jak mi psala majitelka, musí ho doslova vynést na zahradu pod strom, aby na něho pršelo co nejmíň, aby vykonal potřebu. Jinak se ve dveřích obrátí zpět domů a utíká na podložku.   

       

 * * * * *

NAIROBI

Nairobi 5  Nairobi 2  Nairobi 3  Nairobi 4  Nairobi 6  Nairobi 7  Nairobi                

Černoočka krásná roste do krásy. Majitelé ji hodně chválí, baští krásně a už taky po počátečním zákazu skončila v posteli jako ostatní miláčci. Kdo by jim odolal. Bydlí v domku se zahradou, takže tráví spoustu času venku. Jako ostatní sourozenci se hodně bystrá a chytrá a rychle se učí nové věci. Už se na ni moc těším, až ji uvidím.

 

* * * * *

HELSINKI

Helsinki 5  Helsinki 4  Helsinki  Helsinki 2  Helsinki 3       

Tak ten měl ten první měsíc v novém torchu pestřejší než-li ostatní. První dva týdny žil v bytě v paneláku, kde to nebylo to pravé ořechové, a tak se přestěhoval do Prahy k novým majitelům. Ti pro něho dělají první poslední. A taky ho moc chválí, jak rychle si na všechno nové zvykl a jak je úžasný. Celá široká rodina je z něho paf. Majitelka si ho bere i sebou do práce, kde se taky rychle zabydlel. Má k dispozici svou vlastní velkou kancelář i s pelíškem. Má domluvenou stejnou trenérku jako Tokio, takže se budou učit slušnému psímu chování společně.

 

 

 

11. týden

19. května 2021

člověk by nikdy nic neměl plánovat, protože ono se to vždycky nakonec nevyplní. Nechat si tuhle malou priceznu doma opravdu nebylo v plánu. Ale po dohodě s novými majiteli jsme vzali Lisbonku zpět a stane se tak oficiálně členkou naší rodinné chovatelské stanice.

V momentě kdy zůstala sama bez ostatních sourozenců, jeji růžky někam zmizely a stala se z ní ta nejhodnější whippetí slečinka, kterou jsme kdy doma měli. Je naprosto dokonalá. Z šedého malého káčátka se pomalu klube krásná labuť. Začala dobře jíst a přibírat a roste z ní nádherné stvoření. Jsem zvědavá co si pro nás do budoucnosti ještě připravila za překvapení.

Vítej doma Lisbonko!

                                     11.týden      Lisboa 10.týdnů

 

 

 

Downloads

 

5. května 2021Dny utíkají jako voda a naše malá štěňátka se pomalu zabydlují v nových domovech. Pravidelně dostávám zprávy o tom jak se jim daří a jaké dělají pokroky. Všichni jsou moc šikovní a pěkně jedí. Někteří už se zabydleli natolik, že už vystrkují růžky. Jen tak dál, dělejte svým nový majitelům jen samou radost, Lisbonko, Angle, Nairobi, Indy, Deny a Sisi!

 

 

 

30.4.2021 - Nastal ten den, který žádný chovatel nezůstane bez slz. Den, kdy se rozloučíme s prvním štěňátkem. Další odejdou hned následující dny a naše štěněcí ohrádka osiří. Udělala jsem pro vás miláčci moji co jsem mohla, teď už to bude na vašich nových majitelích. Chci věřit, že jsem vybrala ty nejlepší. Naposledy jsme se spolu vyfotili. Fotka se teda úplně nepovedla podle představ, ale takhle si vás budu pamatovat, malí raubíři Tokio, Lisbonko, Berlinku, Deny, Nairi a Helsi.

 

      DSC 2600  DSC 2578  DSC 2561

 

 

 

173433437 1419665575034049 1770312167394743827 n

 

12. dubna 2021

Dnes jsem dostala od majitelek Kayi zajímavou zprávu. Je to zvláštní doba, ale Kaya se zúčastnil svého prvního caniscrossového závodu a to virtuálně! Taky přemýšlíte, jak se to jako děje, takový virtuální závod? Taky jsem se divila a hned jsem chtěla bližší informace.

Tak funguje to takto. V mobilu máte aplikaci, která mapuje váš běh. Uběhnete požadovanou trasu a odešlete záznam z aplikace. Pak vám sdělí umístění. Jak jednoduché.

Byl to Kayův první závod, teprve se učí povely. Jak mi napsala majitelka, příkaz "vpřed" chápe jako "budu skákat a kousat do vodítka", ale to je jasné, že mu to nepůjde hned. Vše se naučí a možná už brzy, protože se chystá přihlášení do dalšího virtuálního závodu.

Holky, paráda jen tak dál. Pro chovatele není nic lepšího, než-li vědomí, že se jeho odchov má báječně a majitelé se mu takto věnují.

 

 

 

 

 

 

 

focení 5.týden

 

7. dubna 2021 - V pěti týdnech jsme nafotili první postojové fotky našeho vrhu C. Najdete je v záložce Naše Vrhy / Vrh "C". Na obrázku výše jsou z leva do prava Helsinki, Tokio, Denver, Nairobi, Berlin a Lisboa.

 

 

 

 

Vrh B 1st B Day

 

7.března 2021- Je to rok co na svět za tragických okolností přišel náš velký bojovník Kaya aka Belong Karlyn Heart Baya Nobles. Vyrostl z něj úžasný, milý a chytrý pejsek, který v sobě navždy ponese noblesu a eleganci své maminky Karlyn, o kterou jsme právě v den jeho narození tak náhle přišli. Kayo, tobě přejeme všechno nejlepší a mamince Karlyn a tvým devíti sourozencům posíláme pohlazení do nebíčka.

 

 

 

Jsme tady!

 

podle pohlaví

 

3. března 2021

Jestli je někdo z Vás numerolog, ozvěte se mi. Narození vrhu "C" je za všech okolností pod vlivem čísla 3 a to nebude samo sebou. Určitě to něco znamená!

První holčička, označená červenou barvou, přišla na svět ve 03:00 dne 3.3.2021. Jako první to měla težší, musela připravit cestu sourozencům, ale ani maminku Valentinu moc nepotrápila a byla na světě. Její porodní váha byla 346 g. Pak už to byla rychlovka. Na svět vykoukla další holčička, tentokrát označená růžovou barvou, s porodní váhou 356 g a hned v zápětí kluk jako buk žlutý chlapeček s váhou 376 g. Pak si dala Valentina malou pauzičku, po které následovalo narození bílého klučiny s nejmenší váhou 328 g. Bylo něco málo po 04:00 ráno když na svět vykoukla světlé modrá holčička, která vážila 382 g. Ta Valču trochu potrápila, byla opravdu veliká stejně jako její dvojče tmavě modrý kluk s vahou 387 g, který spatřil světlo světa jako poslední přesně ve 04:30. A bylo hotovo.

Všechna štěňátka se bez problému přisála k Valentině a spokojeně odpočívala. Máme tedy tři kluky a tři holky ve třech různých barvách. Trojky prostě dneska vedou!!!

Vítejte v tom bláznivém světě miminka z vrhu "C". Budou to naše "Crazy" štěňátka a jejich domácí (provozní) jména budou inspirována úspěšným seriálem "La Casa de Papel". Více již brzy, těšte se!

 

 

 


 
Tvorba stranek pro chovatele