Lyra canicross 07 2020 2

 18. července 2020  

O tom, že jsem mým Ačkovým štěňatům vybrala ty nejlepší majitele jsem nikdy nepochybovala ani vteřinu. Všechna jsou právoplatnými členy rodin, a  jsou milovaná. O to větší radost mám ze začínajících úspěchů jednotlivých štěňat jak na poli výstavním tak i sportovním.

Tento víkend se naše Alizarin Crimson Baya Nobles aka "Lyra" ve věku 15 měsíců zůčastnila svého prvního závodu v canicrossu. Jednalo se o dvoudenní charitativní sportovní a hobby závody na podporu organizace "Podané Ruce", konkrétně canisterapie, kde se kromě sobotního závodu v canicrossu na 1 km konal i orientační závod koní na 15 km.

Závod, kterého se Lyra účastnila byl rozdělen do tří kategorií, muži, ženy a děti. Lyra startovala spolu se svou majitelkou Veronikou v kategorii ženy, kde odstartovalo celkem 24 dvojic - běžkyň se svými psy různých plemen. Nejednalo se o nijak závratně dlouhou trať, ale vzhledem k věku Lyry a tomu, že se jednalo o její první sportovní počin v životě, byla trať ideální. Lyra se i přes to chovala jako naprostý profík. Atmosféru závodu zvládla na jedničku. Bez problémů odstartovala, něměla problém s ostatními psy ani koňmi (souběžně se konal již zmíněný orietační závod koní). Dle majitelky perfektně reagovala na povely, výborně se pohybovala a táhla vpřed. Konečné umístění na desátem místě s časem 04:12 min. je výborným úspěchem, když přihlédneme k tomu, že zbytek startovního pole před nimi obsadily dvojice, které závodí za Canicross Olomouc.

Tato první a hned úspěšná zkušenost holky moc povzbudila a motivovala je k přihlášení se na další kynologicko-běžeckou akci nazvanou "Canikosíř 2020". Jedná se o již třetí ročník běžeckých závodů se psy konaný nedaleko Olomouce, pod rozhlednou u vrcholu nejvyššího místa Hané - Pod Velkým Košířem.

Holky, budu držet palečky a moc vám fandím, jste skvělé!

krátké video ze závodu: zde

 

 


 
Tvorba stranek pro chovatele