DSC 0781

 

12.ledna 2020 - Coursing, trénink a licence pořádaná Moravským Coursingem  www.moravsky-coursing.cz

Abych řekla pravdu, nejsem velkým příznivcem zvířecích sportů. Bojím se o ně, o zvířata. Příjde mi pošetilé jen pro pobavení, a co víc pro výdělek, riskovat zdraví a život psů nebo koní. Když je ale člověk pak vidí s jakou radostí se pouštějí na dráhu za střapcem ... Podlehla jsem a řekla jsem si, že se s Valentinou zůčastním pár tréninků a pokud jí to půjde, uděláme licenci a možná vyzkoučíme nějaké ty závody.

Hned u prvního běhu, byla u střapce opravdu poprvé v životě, se nádherně fixovala na návnadu, ani na vteřinu nezaváhala a proběhla celý sólový běh jako profík. Bylo mi řečeno, že máme vyhráno, protože spousta psů svůj první běh vůbec ani nezačne nebo nedoběhne. Druhý běh Valentina zvládla i na delší trati a ještě s větším nadšením. Počasí nám přálo, protože po dvou propršených dnech vysvitlo sluníčko, ale byla velká zima podpořená silným ledovým větrem. Na startu jsem musela Valentinu zakrývat vlastním tělem zabaleným v péřové bundě, aby jsme ten nápor větru zvládly.

Mám doma čtyři whippetky. Moje první Angelika, kterou běhání neskutečně bavilo, bohužel už v 15 měsících málem při běhu přišla o život. Trvalé následky tohoto úrazu už jí nikdy nedovolí běhat. Druhá Karlyn poběží dobrovolně jen pokud se jedná o jídlo. Můžu zkusit navrhnout, aby na místo střapce na coursingu přivázali kus masa a možná bych mohla na trénink vzít i Karlyn, mám ale obavu, že to neprojde. Když to podtrhnu a sečtu, tak jedině Valentina, její dcera Berroo je ještě malá, je momentálně schopná reprezentovat naší chovnou stanici na poli coursingu. Tak uvidíme ...

 

DSC 0763  DSC 0769  DSC 0785 

                  DSC 0786  moravský coursing

 

 


 
Tvorba stranek pro chovatele