15. listopadu  2019 - Šest měsíců uteklo jako voda. Všech sedm štěňátek si žije své aktivní životy u nových rodin, které jsou teď i mými rodinami. Se všemi jsem v kontaktu a jsem tomu moc ráda. Řešíme spolu každodenní slasti i strasti výchovy whippetích puberťáků.

Olin 6 měsíců

Prvorozený Bastík, teď Barney, je krásný statný pes. Bohužel nesestouplé varle se zatím neobjevilo a je tak jisté, že mu zůstane jen jedno, Je to veliká škoda. Bohužel nemám Bareyho fotografii v šesti měsících, ale snad mi nějakou brzo pošlou. Má moc fajn páníčky.

Druhorozený Olin, novým jménem Arišek, (obr.č.1,2) je pes úžasňák. Majitelka se perfektně věnuje jeho výcviku a výchově a už se moc těším na jeho další návštěvu u nás. Posledně se u nás ukázal, aby pozdravil brášku Mirďu, před odchodem do jeho nového domova a spolu se svojí sestrou Berroo si všichni tři zařádili na zahradě pod neustálým dozorem své šílené matky, která nevěřila vlastním očím, že se jí jeji potomci zase vracejí domů. (obr.č.3)      

obr. č.1                    Olinek 6 měsíců  obr. č.2                na návštěvně  obr. č.3 (zleva Olin, Berroo, Mirďa a Valča)

Fló je teď Jessica a dělá radost své majitelce ve Vídni. Po počátečních nejistých společných krůčcích se obě vydaly tou správnou cestou a vypadá to, že už tvoří perfektní tým. Jess je až neuvěřitelná kopie svojí matky, a proto vím jak moc úsilí to majitele stálo. Jess je fenka s neuvěřitelnou energií a intelektem, a proto se pouští s velikou chutí do všech aktivit, které pro ni majitelka nachystá. Naplno se pustily do odhalování zábavy a radosti s canicross, dogfrisbee (obr.č. 5), "puller" tréninku ... Prostě nádhera, to všechno zaměstná její hlavu a bude tak spokojená a ovladatelná. Moc dobrá práce. Navíc nám s ní roste nádherná fena, která se určitě neztratí i na nějaké té výstavě (obr. č.4).

Fló 6 měsíců obr. č.4     Fló 6 měsíců 2 obr. č.5

Berroo 7 měsíců

Naše Berroo je pak zase kopie svého otce (obr. č.7). Je to veselá věčně se usmívající a ocasem vrtící žížalka (obr. č.6), která svou matku momentálně přívádí k šílenství. Nedá jí pokoj a neustále s ní zápasí, okusuje ji a oždibuje. Ostatní holky ve smečce, svoje "tetičky", miluje. Ona vlastně miluje všechny a všechno. Je úžasná a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla si ji nechat.

obr. č.6                             Desktop1  obr. č.7

Osud Mirďu, a toto jméno mu noví majitelé nechali, zavál do Prahy k aktivní rodině. Mirďa se bez problémů a během chvilky stal jejím plnohodnotným členem, jako by to tak bylo odjakživa. Za tu chvíli, co je ve svém druhém domově, už se svými novými páníčky prožil spoutu legrace a výletů. Začal chodit do psí školky, kde se mu moc líbí a našel tam spoustu psích kamarádů. Byl už i v Alpách a třeba i ve vinném sklípku (obr. č.8). A taky nás už doma navštívil, aby se nám ukázal, jak vyrostl. Zpočátku chodil s majitelkou do práce (obr. č.9), ale teď už zvládá být doma sám. Jsem moc ráda, že to tak krásně zvládli. Své majitele úplně očaroval. Často si voláme a píšeme, když potřebují poradit, a to je pro mě největší odměna a pocit dobře odvedené chovatelské práce, že se na mě s důvěrou obrací pro radu.

Mirďa 6 měsíců  obr. č.8                       Mirďa 6 mesíců  obr. č.9

Líza 6 měsíců

Nádherná Líza, teď už Lyra (obr. č.10), nám přichystala ve svých šešti měsících opravdu nemilé překvapení, když bojovala o svůj život. Na ten telefonát majitelky jen tak nezapomenu. Lyra ležela se selháním jater na brněnské klinice, pravděpodobně po sekundární otravě. Píši pravděpodobně, protože příčinu se vlastně nepodařilo zjistit. Vše ale nasvědčovalo tomu, že někde na procházce snědla nebo olízla něco otráveného. Byl to dlouhý týden, kdy jsem čekala i tu nejhorší zprávu. Lyra to ale zvládla a mě spadl kámen ze srdce. Teď už zase vesele běhá a já děkuji bohu za to, že dělá i nadále společnost své majitelce, která si ji tak moc přála. Dovedu si představit jak moc by ji ztráta Lyry zasáhla. Po této zkušenosti jsem všem majitelům mých štěňat zdůraznila, aby hlídali své miláčky při vycházkách na loukách a polích, ale i ve městech, aby nesežrali nebo neolízli něco co nemají. Následky můžou být, jak je vidět, fatální.

obr. č.10                                     Líza 6 měsíců foto po otravě  obr. č.11  - Lyra po návratu z nemocnice

No a nakonec naše malá Mal, teda Mia (obr. č.12). Naše nejrozmazlovanější whippetí stvoření na světě dělá své rodině spoustu radostí, ale i starostí, bohužel. Okupuje majitelům jejich postel (obr. č.13) a tak trochu si pořád dělá co chce. Jsme s majitelkou v kontaktu a vzniklou situaci řešíme. Už bylo dost rozmazlování, a jsem moc ráda, že na to majitelka přišla sama a snaží se vzniklý problém řešit. Věřím, že to holky zvládnou a ujasní si, kdo má koho poslouchat. Mia je pořád drobnější, ale chutná ji a věřím, že až dospěje, bude z ní nádherná fenka, dvojče naší Berroo (obr. č.14) a dcera svého otce.

    Mal 6 měsíců obr. č.12       Mia 6 měsíců  obr. č.13     Berroo a Mia  obr. č.14

 

Toto bylo pár postřehů, jak se mým psím dětem daří a dařilo v jejich půlročních životech. Stávají se z nich puberťáci a určitě svým majitelům ještě připraví spousty vyjímečných zážitků. Doufám, že to budou jen zážitky radostné. Držím vám všem palce!

 

 


 
Tvorba stranek pro chovatele