MÁME ŠTĚŇÁTKA - více info o vrhu v sekci "Naše Vrhy"

Tak jsme tady! V nočních hodinách 29.4.2019 se naší Valentině narodilo těchto sedm malých trpaslíčků. Na svět se jim nejdříve moc nechtělo. Fenka začala mít porodní projevy už v neděli 28.4.2019 tesně před půlnocí. Vydržela mě takhle napínat celé pondělí a až v devět večer na svět vykouklo první štěňátko.

Byl to kluk jako buk. Modroplavý pejsek označený zelenou stužkou vážící neskutečných 391 g. Ten připravil cestu pro ostaní a tak to šlo dál hodně rychle. Za pět minut vylezl další modroplavý pejsek (ozn. žlutá) s váhou 331 g. Za dalších pět minut, byl to fakt fofr, měla jsem co dělat, se objevila první holčička taky modroplavá (ozn. oranžová), která vážila 341 g. Za deset minut po ní vykoukla červenoplavá, krásná jakoby z oka vypadla svému tatíntovi Morrisovi, holčička (ozn. červená) s váhou 305 g. Na dalšího chlapečka jsme si počkali 25 minut a bylo to nakonec nejmenší štěňátko z vrhu. Byl to modroplavý pejsek vážící 268 g (ozn. růžová). Pak byla hodina pauza, ve které si Valentina udělala procházku po zahradě, oddychla si a porodila třetí holčičku (ozn. tmavě modrá) taky modroplavou s nádhernou hlavičkou, vážila 332 g. Poslední přišla na svět druhá červenoplavá fenka, trochu tmavší než-li ta první, s výraznou černou maskou (ozn. světle modrá) s porodní váhou 321 g.

Všechna štěňátka se krásně přisála k Valentinině mléčné liště, a to bude vlastně na dobu minimálně dvou týdnů jejich jediná starost. Dobře se najíst a spát. Byl to neskutečný zážitek a jsem vděčná matce přírodě, že mi umožnila být u zrodu života tak krásných tvorů, jako chrti jsou.

Náš první whippetí vrh bude, podle pravidel ČMKU, začínat písmenem "A". Tématicky ho budou spojovat odstíny barev začínajících písmenem "a". 

 

Vrh A 29.4.2019

 

 


 
Tvorba stranek pro chovatele