DSC 0049

Tradičně konaná dvoudenní klubová výstava Klubu chovatelů chrtů  anglických  dostihových plemen se na sklonku letošního léta konala na břehu    Slapské  přehrady, v kempu Nová Živohošť. Opět se sešlo velké množství   milovníků těchto úžasných psů.  Celkově bylo na každý den přihlášeno více   než   80 jedinců. Konkurence byla obrovská, o to více mě těší pěkné úmístění    našich whippetích holek. První místo, jak je vidět na obrázku, nám bohužel   nakonec nepatřilo, ale ostatní příčky pomyslné finálové bedny jsme s holkama   získaly.

Výstavu svou účasti v rolích   rozhodčích poctili pan Dr. Göran Bodegård a   paní   Nenne Runsten (kennel Airescot) oba ze Švédska . Bylo mi velkou ctí se s    touto milou dámou a znalkyní plemene whippet, paní Nenne, osobně setkat.   Moc mě těší, že se jí mé whippetky líbily.

Obě výstavy byly opět perfektně připraveny. Velké poděkování patří pořadatelům a zapisovatelům. Po dlouhé době jsou bez problémů čitelné posudky.    V sobotu nás dokonce čekalo překvapení. Celá výstava byla zahájená  drezurním představením starokladrubských běloušů pod vedením dobově  oblečených jezdkyň a za doprovodu hudby. Byla to moc pěkná podívaná. Koně a chrti prostě odjakživa patřili k sobě.

 

 

DSC 0010       DSC 0041       DSC 0020

 

Sobota 15.9.2018 *** Klubová výstava - se zadáváním "Klubového vítěze" ***

Na první den výstany se zadáváním titulu "Klubový vítěz" se přihlásilo celkem 88 jedinců, z toho 11 greyhoundů a 77 whippetů. Klání o klubového vítěze mezi whippety rozhodovala milá paní rozhodčí Nenne Runsten (kennel Airescot) ze Švédska. Je to milá stařší dáma s dlouholetými zkušenostmi s chovem whippetů. Mnoho jejich potomků nalezneme dnes v rodokmenech úspěšných evropských i světových šampionů. Jako vždy byly i tentokrát obě mé whippetky v nejobsazenějších třídách mladých a otevřené. Pěkné posudky od paní rozhodčí a konečné umístění na druhém a třetím místě mě moc potěšily. Třešničkou na dortu byla pak bonitace naší mladé Valentiny s výsledkem "Chovná fena" s naměřenou standardní výškou 46,5 cm.

 

 DSC0446      DSC1195             41920169 2108020015876361 843698251730255872 n      DSC0821

 

Neděle 16.9.2018 *** Klubová výstava ***

I druhý den výstavy se vydařil. Modrá obloha a hřející slunce přivítalo celkem 83 účastníků, a to 12 greyů a 71 whippetů. Tento den se ujal rozhodcování švédský rozhodčí všech plemen pan Dr. Göran Bodegård. Už při prvních výsledcích bylo zřejmé, že má pan rozhodčí "jiný" vkus. Obecně pan rozhodčí řešil "dobrou výživovou kondici" některých jedinců. Je ale velmi zvláštní, že u psů mu to až tak nevadilo a na přední příčky umisťoval velké silnější jedince. U fen už tomu tak nebylo. Pro mě velké zklamání je udělení VD mladé Valentině za "velké a hravé" ucho. Karlyn u pana rozhodčího dopadla o poznání lépe. Dostala výbornou a 4. místo.

 


 DSC1326

 Tady jsou naše výsledky:

sobota 15.9.18  rozhodčí: Nenne Runsten /SE

MY CRAZY VALENTINE Toomie Trishel, tř. mladých V2 /5

KARLYN LA GRANGE Toomie Trishel, tř. otevřená V3 /9

 

neděle 16.9.18  rozhodčí: Dr. Göran Bodegård /SE

MY CRAZY VALENTINE Toomie Trishel, tř. mladých VD /5

KARLYN LA GRANGE Toomie Trishel, tř. otevřená V4 /8

 

celkové výsledky: zde

 

 


 
Tvorba stranek pro chovatele