Zámek Konopiště

Zámek Konopiště je odpradávna spjat s kynologií. Jeho poloha uprostřed velké obory  plné lesů a honideb lákala již naše předky k pořádání honů. Přítomnost psů, jak loveckých tak společenských plemen, byla zde zcela normální jev.

Tato tradice přetrvala dodnes, a proto je zámek Konopiště, přesněji okolí restaurace Nová myslivna, místem konání řady kynologických akcí a výstav.

Tento víkend tj. 18. a 19.8.2018 pořádal KCHCH Praha (klub chovatelů chrtů Praha) dvě výstavy, a sice:

FCI Středoevropskou výstavu chrtů - FCI Central European Sighthound Show Klubovou výstavu chrtů - Sighthound Club Show

foto: výstavní katalog CESS

 

Sobota 18.8.2018 - *** FCI Central European Sighthound Show ***

Již tradiční Středoevropská výstava chrtů se konala v sobotu za účasti zahraničních rozhodčích. Podle mého názoru celkem slabá propagace této akce ze strany pořádajícíko klubu KCHCH Praha měla za následek nevelkou účast whippetů, což se málo kdy stává. Mé whippetí holky si vedly dobře. Od paní rozhodčí Andrejy Novak ze Slovinska získaly výborné ocenění i krásné posudky, a to opět z nejvíce obsazených tříd mladých a otevřené. Paní rozhodčí je velmi mílá paní, která se ke psům i majitelům chovala velmi mile a profesionálně.

 

Karlyn Konopiště       Valentina Konopiště

 

Neděle 19.8.2018 - *** Sighthound Club Show KCHCH Praha ***

Tato akce, pro mne jedním slovem katastrofa! Byla jsem upozorňována, že účastnit se jí nemá smysl. Ale když už člověk váží tak dalekou cestu na sobotní akci, zůstala jsem i na neděli a zúčastnila se. Tuto klubovou výstavu posuzovala paní rozhodčí Michaela Pavlásková ze Slovenska, která má dle mého názoru zvláštní představu o kráse a eleganci výstavního whippeta. Nehledě na to, že celá výstava byla v režii jedné, paní rozhodčí spřízněné, CHS a o příbuzenských vztazích ani nemluvím. No a co z toho vyplynulo? Že mé elegantní whippetí holky spíše anglického vzhledu a delší v bedrech, neměly šanci mezi vyhublými, krátkými whippety pracovního typu, které paní rozhodčí preferuje. Krátké povzdechnutí na konec: Výstavy krásy jsou opravdu jen subjektivním názorem daného rozhodčího. Na 100 % platí, že to co preferuje jeden, druhý může odsoudit. To mě ale přivádí k otázce: "Na co tedy máme standard plemene, když si ho každý vykládá po svém?!"

Ale co, my na výstavu nejedem vyhrát a honit si své ego, ale užít si atmosféru, poktat spoustu známých a hlavně nových přátel, kteří jsou stejně "postižení" jako my! 

 

Baya Nobles girls   A takhle to dopadlo:

KARLYN LA GRANGE Toomie Trishel

 -třída otevřená, V2 /4, Res.CAC na FCI CESS, rozhodčí: Andreja Novak /SLO       -třída otevřená, V3 /4 na KV KCHCH Praha, rozhodčí: Michaela Pavlásková /SR

 

MY CRAZY VALENTINE Toomie Trishel

 -třída mladých, V2 /5 na FCI CESS, rozhodčí: Andreja Novak /SLO                        -třída mladých, V4 /6 na KV KCHCH Praha, rozhodčí: Michaela Pavlásková /SR

 

celkové výsledky: zde

 

 


 
Tvorba stranek pro chovatele