Jak bývá již několik let pravidlem, poslední letní víkend trávíme na Konopišti, oblíbeném místě Klubové výstavy Klubu Chovatelů Chrtů Anglických Dostihových Plemen. Letošní ročník se ukázal jako rekordní co se týče přihlášených vystavovatelů. O to více mě těší výsledky, které mé whippetí holky dosáhly.  Výstava byla pro mě vyjímečná i tím, že se zde vystavovala dva ze sedmi štěňat vrhu "A". Vše bylo opět po oba dva dny velmi dobře organizované, vítězové byli dekorování krásnými ručně dělanými kokardami a dostali dárky od sponzorů, kteří byli letos opravdu štědří. Pozvání na výstavu přijaly dvě specialistky na plemeno Whippet přímo se země původu tohoto plemene, z Velké Británie. Ctihodné paní rozhodčí Sandra Marshall a Jennifer North-Row. Bylo mi velkou ctí, že obě ohodnotily mé psy výbornou známkou.

celkové výsledky za oba dny: zde

 

   DEN PRVNÍ

DSC 0710

sobota 21.9.2019 - Klubová výstava se zadáváním CAC a titulu "Klubový vítěz"

۝ ۝ ۝

Sobotní ráno nás přivítalo docela nízkými teplotami. Za to krásně modrou oblohou a sluníčkem, které nás během dne i zahřálo. Rozehřálo mě i otevření výstavního katalogu a zjištění kolik je vlastně přihlášeno psů. 131 whippetů a 11 greyhoundů byl opravdu rekorní počet. A jako vždy nejvíce jedinců bylo opět ve třídě, kde jsem vystavovala Valentinu. Dokonce i třída štěňat byla tentokrát doslova nacpaná. V té se vystavovali naše malá Berroo a Olinek.

Třída otevřená měla nahlášených 20 fen a představa, že budu Valentinu vystavovat s dalšími 19 fenami mě přiváděla k myšlence, že to tentokrát sbalíme velmi brzy a pojedem domu s nepořízenou. Až teď, s odstupem času, mi dochází, jak velký úspěch jsme s Valentinou dosáhly. "Prokleté" druhé místo bylo opět naše. Malá Berroo měla ve třídě štěňat - fen konkurenci dalších šesti fenek a na to, že byla opravdu poprvé ve výstavním kruhu, si vedla neskutečně profesionálně. Malý Olinek se vystavoval spolu s dalšími 5 pejsky a bohužel byl tak vystrašný, že se mu při posuzovaní na stole ztratilo jedno varlátko a to zhoršilo jeho známku i pořadí. I přes to byl úžasný a nádherný.

Následuje přehled výsledků prvního dne:

 

 

I když se to na první pohled nemusí zdát, chrt je opravdu myslivecké plemeno. Tak jsem s holkama vyrazila k našim severním sousedům rovnou na Národní výstavu všech mysliveckých plemen konanou v městě Rybnik. Přivítalo nás příjemné prostředí a pěkně zorganizovaná výstava, a k tomu i krásné slunečné počasí, pravé babí léto.

Konečně jsme prolomily naši smůlu druhých míst a Valentina vyhrála jsou třídu a nastoupila spolu s vítězným psem, vítěznou juniorkou a nejlepším veteránem v soutěži o nejlepšího jedince v plemeni. Tady nás sice porazil pes a Valentina získala jen titul BOS (Best of Opposite Sex), ale vzhledem ke kvalitám vítězného psa, o kterých by se daly vést dlouhé debaty, jsem naprosto spokojená, protože vím, že byla z whippetů nejlepší. Prostě se to někdy tak stane, že výstavu nevyhrává pes, ale ten kdo drží vodítko. To je realita psích výstav, nebyla jsem hold známá pana rozhodčího.

Každopádně jsme získáním titulu CWC/CAC rozpočaly jízdu za titulem Polský šampion krásy, proto toto nebyla naše poslední výstava konaná v Polsku a moc se těšíme na další!

Byla s námi i naše malá Berroo, opět jen nasát výstavní atmosféru a byla moc šikovná. O přestávce jsem jí navlíkla výstavní vodítko a vyzkoušela jsem se s ní proběhnout ve výstavním kruhu. Byla z toho tak vykulená, že zapomněla, že má zlobit a krásně běžela u nohy. S postojem to už bylo horší, ale určitě zvládne i to. Je úžasná!

 

NDS Rybnik  70602210 895287700828924 2373297579426316288 n  70190999 2427751317445475 6999577428574076928 n    

 

       

70410149 393851531326166 6253709456580804608 n

Hunting-dogs National Show

15.9.2019 - Rybnik, PL

judge: Leszek Salamon /PL

 

My Crazy Valentine Toomie Trishel, open class EXC. 1 /2, CWC/CAC, BOS 

                                                   

 

 

 

DSC 0378

 

7. září 2019

Krásné prostředí Olomouckého výstaviště Flora Olomouc se první zářijovou sobotu stalo dějištěm klubové výstavy pořádané Whippet Klubem při NVP Floracanis Olomouc.

Bohužel deštivé a chladné  počasí pokazilo jinak krásný kynologický zážitek, který se již druhým rokem odehrává v prostorách zahrad olomouckého výstaviště. Kromě výstav psů je k vidění zajímavý doprovodný program pro rodiny s dětmi.

Tato výstava  byla jednak premiérová pro malou Berroo, ale hlavně pro Valentinu, která se poprvé ukázala světu po porodu. Berroonku jsem ještě nevystavovala, ale vzala jsem jí sebou, aby už nasála výstavní atmosféru a musím konstatovat, že to zvládla na jedničku s hvězdičkou. Valentina se předvedla velmi krásně, ale stačilo to opět na naše prokleté druhé místo.       

                                                                           

 

DSC 0377

DSC 0393

 

 

 

My Crazy Valentine Toomie Trishel

---------------------------

 judge: Polgar Andráš /SRB

                          třída otevřená,  V2 /6, Res.CAC

 

                                                                                                                                   

                                                                

 

 

14.9.2019 - Pejsek už má nový milující domov!

 

 Noví majitelé Mirďa

 

 

31.8.2019 - Hledáme nový domov pro našeho modroplavého kluka

Aquamarine Lagoon Baya Nobles - Mirďu 

kterého jsem stáhla zpět od nových majitelů z důvodu nevyřešitelné rodinné situace. Jsou mu právě 4 měsíce a je to zdravý, chytrý, poslušný a čistotný pejsek. Má obě varlátka, je plně očkovaný, čipovaný a má vystavený Euro Pas. Výstavy ani sport nejsou podmínkou, pouze milující "forever home".

V případě vážného zájmu mě neváhejte kontaktovat.                       rodokmen: zde 

 

 Mirďa 4 měsíce       Mirďa 4 měsíce 2

 

 

 

14. srpna 2019 - Naši odchovanci jsou již měsíc, někteří i déle, v nových domovech. S novými páníčky jsme v kontaktu, a tak máme přehled jak se prckům daří, jak rostou a co všechno se už naučili. Je to pro mě moc důležité, že mám jako chovatel zpětnou vazbu a vím, jak štěňata prospívají, že se mají dobře a nestrádají. Jsem nadšená, že jsem vybrala právě tyto páníčky, všichni se o štěňata dobře starají a pokud něco neví nebo chtějí poradit, neváhají se na mě obrátit. Proto jsem tady a moc si toho vážím. Jsme teď jedna velká chrtí rodina.

Posílají mi i spousty fotek ...

 

       Bastík 3 měsíce     Bastík 3 měsíce 2     Bastík 3 měsíce 3     Bastík 3 měsíce 4

Bastík - Dostal v novém domově jméno Barney a roste z něj krásný a statný pes. Moc mu chutná a podle majitelů má někdy dost mlsný jazýček. Je to moc hodný kluk, kterému nedělá problém jezdil autem na výlety.

֎֎֎ 

 

                             Olin 3 měsíce      Olin 3 měsíce 2       Olin 3 měsíce 3

Olin - Jak jsem už psala, Olinek, teda vlastně novým jménem Arišek, bydlí nedaleko, takže jsme již podnikli společnou vycházku a musím říct, že je opravdu úžasný. Žije v rušném městě, kde mu nedělá problém pouliční ruch ani potkávání spousty cizích a větších psů. Se všemi je hned kamarád. Na jedničku už zvládne přivolání i se dokáže krásně postavit a předvést se. Těšíme se na něho na výstavě, na kterou je společně s naší Berroo přihlášen.

֎֎֎

 

                            Fló 3 měsíce        Fló 3 měsíce 2        Fló v novém domově 3

Fló - Jediné štěňátko, které nám odcestovalo do zahraničí. Z Fló je Jessica a je to živel. Jako jediná z vrhu zbožňuje vodu, podle majitelky je schopná vykoupat se i v misce s vodou. Svou whippetí kamarádku neustále provokuje k nějakým lumpárnám, je chytrá, hodná a čistotná. Je pěkně baculatá, protože ji majiteka vaří samé dobroty.

֎֎֎ 

 

                                      Mirďa 3 měsíce 2     Mirďa 3 měsíce 3      Mirďa 3 měsíce

Mirďa - Teď Rio, jak mi napsala majitelka Rychlý, Inteligentní, Odvážný, je prý nejraději v lese, kde tráví spostu času na procházkách. Je stejně jako ostatní štěňátka moc hodný a chytrý a roste do krásy. Pilně trénujou s páničkou přivolání i odložení doma a vše se snad posouvá k lepšímu.

 ֎֎֎

 

                                   Líza 3 měsíce   Líza 3 měsíce 3   Líza 3 měsíce 2

Líza - Naše komtesa , která teď nese jméno Lyra má za nej kamarádku skoro roční dceru majitelky. Spolu si běhají, navzájem si kradou hračky. Když mimčo něco jí, Lyra je vždycky na blízku a vše co spadne řádně uklidí. Vždy musí ležet na něcem měkkém jako správný aristokrat. Spoustu času tráví s majiteli na zahradě u domečku, nebo na procházkách s kočárkem.

֎֎֎

 

                      Mal 3 měsíce    Mal 3 měsíce 3    Mal 3 měsíce 2

Mal - Nejmenší Miuška, už taky překonala počáteční obavy opustit prostor zahrady a už si taky užívá procházky. Je to živel, který podle majitelky když začne řádit, tak neví kdy skončit. Je vidět, že se nic nezměnilo snad jen s jídlem je na tom Mia už trochu lépe.

 

 

 

 

1. srpna 2019 - Ve skoro čtrnácti týdenech jsme s Berroo zahájily přípravu na výstavní kariéru.

Začátky jsou rozpačité, výstavní vodítko zásadně nepatří na krk, ale do tlamičky. Běžet u nohy ... "to snad nemyslíš vážně paničko... já přece potřebuju poskakovat a blbnout, postavit se a pěkně se předvést, to už chcete opravu moc!" Jediné co jí nedělá problém je lehnout si do výstavní klece a jen tak ležet. Ale máme spoustu času se to naučit a věřím, že to Berroo zvládne na jedničku jako její oba rodiče. A když už jsme u těch rodičů, tak na výstavní sezónu je připravená i Valentina, která tři měsíce po porodu opět vypadá úžasně. Mateřství jí nesmírně prospělo!

 

Berroo 14 týden    Berroo 14 týden 2                                     Valentina 3 měsíce po porodu

                                  ... Berroo a její výstavní začátky                                                                                  ... mamka Valča 3 měsíce po porodu

 

 

 

Berroo 12 týdnů

Amber Room Baya Nobles - 12 týdnů

22. července 2019

A je rozhodnuto! Fenka našeho vrhu "A" Amber Room je definitivně novou členkou naší smečky. Zůstává s námi a do budoucna snad přispěje svým úžasným původem k dalším krásnýcm vrhům v naší chovné stanici.

Říkáme ji "Berroo" což je složenina jejího papírového jména Amber Room. Na fotce ve svých 12 týdnech vypadá opravdu skvěle. Moc se těším jak poroste a už teď začínáme trénovat na výstavním vodítku, protože nevyužít její výstavní potenciál by byl hřích! Po svém otci zdědila kromě barvy i pěkné předhrudí, výborné úhlení obou párů končetin a něžný výraz. Jsem z ní nadšená!

 

 ֍ ֍ ֍

 

 

 

 

14. července 2019 - Všechna štěňátka jsou již ve svých nových domovech.

Přejeme jim hodně lásky a legrace!

 

první noc v novém

Už spíme ve svých nových pelíšcích v nových domovech.

 

na fotce: horní řada - Bastík, Fló, Olin     spodní řada - Líza, Mal, Mirďa   a uprostřed naše Berroo, která zůstala doma.

 

 

 

Bastík už má novou milující rodinu!

 

Po zrušené rezervaci je opět volný k zadání a ihned k odběru pejsek "Bastík" - Alabaster Statue Baya Nobles

25.6.2019 - více info o pejskovi najdete v sekci "Naše vrhy". Výstavy ani sportovní aktivity nejsou nutností. Preferujeme milující aktivní páníčky nejlépe i se psím kamarádem. Zajímavá cena!

 

DSC 1946

 

 

Udělat společnou fotku je čím dál težší! Štěňata ve věku 7 týdnů to je pytel plný blech. Na zahradní houpačce to bylo něco nového, tak jsme i chvilku poseděli.

z leva: Líza, Berooška, Mirďa, Mal, Fló, Olin, Bastík

společná 7 týdnů

 

 


 
Tvorba stranek pro chovatele