7.3.2020 - Tragická událost, která nás všechny moc zasáhla, má nakonec alespoň částečně šťastný konec. Novorozený chlapeček, jediný přeživší z celého vrhu "B", je natolik silný, že zvládne převoz k náhradní kojné fence. Po návratu bude vyrůstat v naší chovatelské stanici spolu s whippetíma holkama. Více informací naleznete v záložce "Naše vrhy"

♥   Kaya 1 week 3    

 

 

 

Slovy nedokáží vyjádřit tu bolest, kterou teď cítím a prožívám. Utíkej Karlyn ...

DSC 0875 kopie

 

 

 

IDS Katowice 2020

9. února 2020

Velmi očekávaná výstava. Výstava s přátelskou atmosférou a uznávaným rozhodčím panem Paulem Coelhem z Portugalska, chovatelem (da Roseira Brava kennel) a specialictou na whippety.

Je neuvěřitelné, že se mé Valentině podařilo vyhrát velmi težkou otevřenou třídu, kde opět nastoupilo sedm velmi hezkých a extérierově vyrovnaných fen. Získaly jsme tedy známku výborná 1 s CWC/CAC s velmi pěkným posudkem a jako třešničku na dortu pak i Res.CACIB.

Tímto Valentina splnila podmínky pro udělení polského šampiona krásy, jen trochu dříve než-li v rozmezí 6 měsíců, což je jedna s podmínek pro udělení šampionátu. Takže si budem muset zajet ještě pro jeden titul někdy od dubna, aby byla splněna i poslední podmínka. To ale nemění nic na tom, že Valča zvládla vyhrát mezinárodní výstavu v tak velké konjurenci. Jsem na ni patřičně hrdá!

 

 

IDS Katowice 2020 2

XXIV. Międzynarodowa wystawa psów rasowych Katowice 8.-9.2.2020

judge: Paulo Coelho /PRT

JCH My Crazy Valentine Toomie Trishel, třída otevčená, V1, CWC/CAC, Res. CACIB

 foto: Artur Wróbel


 

 

Očekáváne narození štěňátek!!!

více info v "Naše Vrhy"

 

Karlyn 24.den březosti

 

31.1.2020 - Snímek z ultrazvuku, který nám potvrdil Karlyinu březost.

 

Jedná se o 25. den březosti, kdy embrya mají přibližně 12 mm. Podle pana doktora máme očekávat velmi početný vrh. Na ultrazvuku jsme společně napočítali jedenáct kuliček! Vše se může samozřejmě ještě změnit, některá embrya mohou být vstřebána.

Termín porodu byl stanoven přibližně na 8.března.

 

Držte palečky ať všechno dobře dopadne!

 

 

 

 

 

a1 foto ZKwP Będzin

 

NDS Bedzin 2020 5

25. ledna 2020

První výstava v novém roce. A hned úspěšná. Loni jsme na tomto místě odstartovali cestu za polským šampionem krásy. Kdo by řekl, že do roka už budeme mít šampiona skoro v kapse, když se loni Valentina na místo objíždění polských výstav, stala matkou našeho prvního vrhu.

Tohoto vítězství si opravdu vážím. Valentina obdržela krásný posudek, a to od rozhodčího, který je whippetím specialistou, a tak opravdu ví o čem mluví. Od pana Janusze Opary /PL. Tentokrát byly v naší třídě čtyři feny a musím říct, že Valentina vyhrála s přehledem. Pan rozhodčí ani vteřinu neváhal a hned po posouzení nás poslal na první místo. Na první pozici jsme si oběhly dva kola výstavního kruhu, kde mohla Valentina krásně předvést svůj pohyb. A to ona umí! První místo s výsledkem Výborná 1 CWC nás poslalo do souboje o nejlepší fenu v plemeni, kde jsme byly rovnocenou soupeřkou německé šampionce. Při posuzování v kruhu bylo vidět jak pan rozhodčí přemýšlí a rozhoduje se, komu titul nejlepší feny v plemeni udělí. Vyhrála bohužel naše soupeřka, která opravdu měla kvality šampiona. Nám ale úplně stačil CWC, se kterým teď máme splněny dve třetiny podmínky pro udělení polského šampiona krásy.

 

X. ExpoSilesia National Dog Show

rozhodčí: Janusz Opara /PL

JCh. My Crazy Valentine Toomie Trishel, třída otevřená, V1/4, CAC/CWC

 

NDS Bedzin 2020 4  NDS Bedzin 2020 2  NDS Bedzin 2020  NDS Bedzin 2020 3  NDS Bedzin 2020 6

 

 

 

DSC 0781

 

12.ledna 2020 - Coursing, trénink a licence pořádaná Moravským Coursingem  www.moravsky-coursing.cz

Abych řekla pravdu, nejsem velkým příznivcem zvířecích sportů. Bojím se o ně, o zvířata. Příjde mi pošetilé jen pro pobavení, a co víc pro výdělek, riskovat zdraví a život psů nebo koní. Když je ale člověk pak vidí s jakou radostí se pouštějí na dráhu za střapcem ... Podlehla jsem a řekla jsem si, že se s Valentinou zůčastním pár tréninků a pokud jí to půjde, uděláme licenci a možná vyzkoučíme nějaké ty závody.

Hned u prvního běhu, byla u střapce opravdu poprvé v životě, se nádherně fixovala na návnadu, ani na vteřinu nezaváhala a proběhla celý sólový běh jako profík. Bylo mi řečeno, že máme vyhráno, protože spousta psů svůj první běh vůbec ani nezačne nebo nedoběhne. Druhý běh Valentina zvládla i na delší trati a ještě s větším nadšením. Počasí nám přálo, protože po dvou propršených dnech vysvitlo sluníčko, ale byla velká zima podpořená silným ledovým větrem. Na startu jsem musela Valentinu zakrývat vlastním tělem zabaleným v péřové bundě, aby jsme ten nápor větru zvládly.

Mám doma čtyři whippetky. Moje první Angelika, kterou běhání neskutečně bavilo, bohužel už v 15 měsících málem při běhu přišla o život. Trvalé následky tohoto úrazu už jí nikdy nedovolí běhat. Druhá Karlyn poběží dobrovolně jen pokud se jedná o jídlo. Můžu zkusit navrhnout, aby na místo střapce na coursingu přivázali kus masa a možná bych mohla na trénink vzít i Karlyn, mám ale obavu, že to neprojde. Když to podtrhnu a sečtu, tak jedině Valentina, její dcera Berroo je ještě malá, je momentálně schopná reprezentovat naší chovnou stanici na poli coursingu. Tak uvidíme ...

 

DSC 0763  DSC 0769  DSC 0785 

                  DSC 0786  moravský coursing

 

 

 

Vánoční přání 2019

 

 

 

DSC 0604

7. a 8. prosinec 2019

Naše letošní poslední výstava nás zavedla do Slovenské Nitry. Již tradičně pořádaná třídenní výstava v zimním duchu, která svou výzdobou nezapřela blížící se vánoce, se letos konala od pátku 6.12. až do neděle 8.12. My jsme ale páteční den vypustily a zúčastnily jsme se s holkama pouze víkendových soutěží. Přesněji jen Valetnina se účastnila, její dcera Berroo opět jen nasávala výstavní atmosféru a dělala mamince společnost.

Sobota byla v otevřené třídě obsazená jen třemi fenami, což bylo na mezinárodní výstavu úplně úžasné číslo. Myslely jsme si tak na ten nejlepší výsledek. No bohužel a opravdu už se všichni smáli, jsme opět s Valentinou skončily druhé. Nám teda do smíchu nebylo, člověk propadne úplné beznaději a opravdu jsem měla sto chutí sbalit holkám baťůžky a odjet domů bez ohledu na nedělní výstavu. Nakonec jsme to nevzdaly a plny odhodlání jsme v neděli nastoupily. A kletba druhých míst byla konečně částečně zlomena. Valentina vyhrála svou třídu, odstartovala tak boj o slovenského šampiona krásy a nastoupila v boji o BOBa a CACIBa, kde nás bohužel v obou případech porazila její sestra. Dostaly jsme tedy Res.CACIB, což je zase naše oblíbené druhé místo, ale o level výše :-) 

Takže šlo v zásadě o úspěšné ukončení letošní výstavní sezóny a už se těšíme na tu následující.

A takhle to dopadlo:

                            JCH MY CRAZY VALENTINE Toomie Trishel - 2,5 roku

                                                                                             sobota7.12., rozhodčí: Róbert Kanás (SK), třída otevřená, V2 /3, Res.CAC

                                                                                    neděle 8.12., rozhodčí: Nikola Smolić (HR), třída otevřená, V1 /3, CAC, Res.CACIB

 

DSC 0481                         Valentina 30 měsíců            

 

 

 

15. listopadu  2019 - Šest měsíců uteklo jako voda. Všech sedm štěňátek si žije své aktivní životy u nových rodin, které jsou teď i mými rodinami. Se všemi jsem v kontaktu a jsem tomu moc ráda. Řešíme spolu každodenní slasti i strasti výchovy whippetích puberťáků.

Olin 6 měsíců

Prvorozený Bastík, teď Barney, je krásný statný pes. Bohužel nesestouplé varle se zatím neobjevilo a je tak jisté, že mu zůstane jen jedno, Je to veliká škoda. Bohužel nemám Bareyho fotografii v šesti měsících, ale snad mi nějakou brzo pošlou. Má moc fajn páníčky.

Druhorozený Olin, novým jménem Arišek, (obr.č.1,2) je pes úžasňák. Majitelka se perfektně věnuje jeho výcviku a výchově a už se moc těším na jeho další návštěvu u nás. Posledně se u nás ukázal, aby pozdravil brášku Mirďu, před odchodem do jeho nového domova a spolu se svojí sestrou Berroo si všichni tři zařádili na zahradě pod neustálým dozorem své šílené matky, která nevěřila vlastním očím, že se jí jeji potomci zase vracejí domů. (obr.č.3)      

obr. č.1                    Olinek 6 měsíců  obr. č.2                na návštěvně  obr. č.3 (zleva Olin, Berroo, Mirďa a Valča)

Fló je teď Jessica a dělá radost své majitelce ve Vídni. Po počátečních nejistých společných krůčcích se obě vydaly tou správnou cestou a vypadá to, že už tvoří perfektní tým. Jess je až neuvěřitelná kopie svojí matky, a proto vím jak moc úsilí to majitele stálo. Jess je fenka s neuvěřitelnou energií a intelektem, a proto se pouští s velikou chutí do všech aktivit, které pro ni majitelka nachystá. Naplno se pustily do odhalování zábavy a radosti s canicross, dogfrisbee (obr.č. 5), "puller" tréninku ... Prostě nádhera, to všechno zaměstná její hlavu a bude tak spokojená a ovladatelná. Moc dobrá práce. Navíc nám s ní roste nádherná fena, která se určitě neztratí i na nějaké té výstavě (obr. č.4).

Fló 6 měsíců obr. č.4     Fló 6 měsíců 2 obr. č.5

Berroo 7 měsíců

Naše Berroo je pak zase kopie svého otce (obr. č.7). Je to veselá věčně se usmívající a ocasem vrtící žížalka (obr. č.6), která svou matku momentálně přívádí k šílenství. Nedá jí pokoj a neustále s ní zápasí, okusuje ji a oždibuje. Ostatní holky ve smečce, svoje "tetičky", miluje. Ona vlastně miluje všechny a všechno. Je úžasná a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla si ji nechat.

obr. č.6                             Desktop1  obr. č.7

Osud Mirďu, a toto jméno mu noví majitelé nechali, zavál do Prahy k aktivní rodině. Mirďa se bez problémů a během chvilky stal jejím plnohodnotným členem, jako by to tak bylo odjakživa. Za tu chvíli, co je ve svém druhém domově, už se svými novými páníčky prožil spoutu legrace a výletů. Začal chodit do psí školky, kde se mu moc líbí a našel tam spoustu psích kamarádů. Byl už i v Alpách a třeba i ve vinném sklípku (obr. č.8). A taky nás už doma navštívil, aby se nám ukázal, jak vyrostl. Zpočátku chodil s majitelkou do práce (obr. č.9), ale teď už zvládá být doma sám. Jsem moc ráda, že to tak krásně zvládli. Své majitele úplně očaroval. Často si voláme a píšeme, když potřebují poradit, a to je pro mě největší odměna a pocit dobře odvedené chovatelské práce, že se na mě s důvěrou obrací pro radu.

Mirďa 6 měsíců  obr. č.8                       Mirďa 6 mesíců  obr. č.9

Líza 6 měsíců

Nádherná Líza, teď už Lyra (obr. č.10), nám přichystala ve svých šešti měsících opravdu nemilé překvapení, když bojovala o svůj život. Na ten telefonát majitelky jen tak nezapomenu. Lyra ležela se selháním jater na brněnské klinice, pravděpodobně po sekundární otravě. Píši pravděpodobně, protože příčinu se vlastně nepodařilo zjistit. Vše ale nasvědčovalo tomu, že někde na procházce snědla nebo olízla něco otráveného. Byl to dlouhý týden, kdy jsem čekala i tu nejhorší zprávu. Lyra to ale zvládla a mě spadl kámen ze srdce. Teď už zase vesele běhá a já děkuji bohu za to, že dělá i nadále společnost své majitelce, která si ji tak moc přála. Dovedu si představit jak moc by ji ztráta Lyry zasáhla. Po této zkušenosti jsem všem majitelům mých štěňat zdůraznila, aby hlídali své miláčky při vycházkách na loukách a polích, ale i ve městech, aby nesežrali nebo neolízli něco co nemají. Následky můžou být, jak je vidět, fatální.

obr. č.10                                     Líza 6 měsíců foto po otravě  obr. č.11  - Lyra po návratu z nemocnice

No a nakonec naše malá Mal, teda Mia (obr. č.12). Naše nejrozmazlovanější whippetí stvoření na světě dělá své rodině spoustu radostí, ale i starostí, bohužel. Okupuje majitelům jejich postel (obr. č.13) a tak trochu si pořád dělá co chce. Jsme s majitelkou v kontaktu a vzniklou situaci řešíme. Už bylo dost rozmazlování, a jsem moc ráda, že na to majitelka přišla sama a snaží se vzniklý problém řešit. Věřím, že to holky zvládnou a ujasní si, kdo má koho poslouchat. Mia je pořád drobnější, ale chutná ji a věřím, že až dospěje, bude z ní nádherná fenka, dvojče naší Berroo (obr. č.14) a dcera svého otce.

    Mal 6 měsíců obr. č.12       Mia 6 měsíců  obr. č.13     Berroo a Mia  obr. č.14

 

Toto bylo pár postřehů, jak se mým psím dětem daří a dařilo v jejich půlročních životech. Stávají se z nich puberťáci a určitě svým majitelům ještě připraví spousty vyjímečných zážitků. Doufám, že to budou jen zážitky radostné. Držím vám všem palce!

 

 

 

DSC 0341

26. a 27. říjen 2019

Původně jsem na tuto výstavu vůbec jet nechtěla. Mezinárodní výstavy prostě nemám ráda. Ani nevím proč jsem se nakonec rozhodla jet. Oba dny whippety hodnotily zahraniční paní rozhodčí, jedna z Finska a druhá, prý chovatelka a whippetí specialistka až z daleké Austrálie. Každopádně jsem už dopředu tak nějak věděla, že zase budeme druzí. A taky že jo! A to bude asi ten problém. Musím změnit svůj přístup a na každou další výstavu odjíždět s vědomím vítězství a nic jiné si nepřipouštět!

Bratislava nás v sobotu přivítala krásně slunečným počasím, vystavování běželo rychlým tempem a tak, vzhledem k tomu že byla Valentina opět druhá a nečekaly jsme na závěrečné soutěže, vyrazily jsme se ubytovat a prohlídnout si město.

Neděle proběhla ve stejném duchu, jen výsledek byl ještě o stupínek horší. Hned po posouzení jsme tedy balily a čekala nás cesta domů.

A tak to tedy dopadlo:

 

JCH My Crazy Valentine Toomie Trishel

sobota:  judge Cameron-Codognotto Susan (AU), třída otevřená, V2 /6, Res.CAC

neděle:  judge Ahlman-Stockmari Tanya (FI), třída otevřená, V3 /4

                                                       IDS Bratislava 2019

 

   DSC 0300  DSC 0305  DSC 0313  

 

 


 
Tvorba stranek pro chovatele