Litter A 1st B Day

 

29. dubna 2020 - Naší malí blonďáčci už mají jeden rok. Jak vyrostli do krásy můžete vidět na fotce výše. Všichni mají vyrovnané povahy, jsou přátelští, milí, chytří, ale co je nejvíc jsou zdraví. Moc děkuji všem jejich páníčkům za to, jak se o ně vzorně a s láskou starají a přeji jim ještě spoutu let společného mazlení.

 

 

zahrada 6 týden 10

22. dubna 2020 - Malý "Kaya" celým jménem Belong Karlyn Heart Baya Nobles roste do krásy. Je sice sám bez sourozenců, ale je vidět, že mu to nějak zvlášť nevadí. Je to zvídavé, kontaktní a velmi chytré štěňátko, které už vesele prozkoumává zahradu po boku Berroo a Valentiny. Stali se z nich kamarádi, hlavně Beroo si ho oblíbila a ráda si s ním hraje a dělí se s ním o pelíšek. Valentina se spíše ujala výchovy a snaží se to rozjařené štěňátko, kterého je teď všude plno, trochu usměrňovat.

Za Kayou pravidelně přijíždí jeho budoucí majitelka, oba se spolu seznamují, zvykají si jeden na druhého, aby přibližně za tři týdny mohl v pohodě a bez stresu odejít do svého nového domova. Bude bydlet nedaleko a bude pořád členem naší "Baya Nobles" party. Mám velkou radost z toho, že se s Kayou setkáme ve výstavních kruzích.

Bylo těžké rozhodnout se, zda si ho nechám nebo mu najdu jiné majitele. Mé rozhodnutí bylo nakonec najít mu novou milující rodinu z okruhu mých známých, se kterou budu v neustálém kontaktu. A to se mi snad povedlo.

Více informací o vrhu B najdete v záložce "Naše vrhy"

 

 

                   zahrada 6 týden 2    zahrada 6 týden 6    zahrada 6 týden 7    zahrada 6 týden 9    zahrada 6 týden

 Kayův rodokmen: zde

 

       

 

Leo a Kaya

6. dubna 2020

Malý Kaya je už několik dní zpět doma od náhradní fenky, která se o něho vzorně starala. Kaya je krásné, baculaté a pohodové štěňátko, které teď u nás doma vyplňuje díru, která tady vznikla po tragické srmrti naší milované Karlyn. 

Všude o Kayovi píši jako o sirotkovi a ona to vlastně tak úplně pravda není. Přišel sice o svou maminku i devět sourozenců, ale ještě pořád má tatínka. Otcem vrhu B je úžasně jemný, klidný a noblesní pes Leonardo da Vinci Whiteheads. Jsem moc ráda, že jsem si ho vybrala jako otce našeho vrhu "B" a jsem taky moc ráda, že jsme s jeho majitelkou v kontaktu a že se z nás staly kamarádky. Malý Kaya bude krasavec po něm.

Jeho návštěva proběhla v naprosté pohodě, ale musím říct, že více než-li jeho malý syn ho zajímaly moje další whippetí holky.

 

                                  Leo a Kaya 3               Leo a Kaya 2

 

 

 

7.3.2020 - Tragická událost, která nás všechny moc zasáhla, má nakonec alespoň částečně šťastný konec. Novorozený chlapeček, jediný přeživší z celého vrhu "B", je natolik silný, že zvládne převoz k náhradní kojné fence. Po návratu bude vyrůstat v naší chovatelské stanici spolu s whippetíma holkama. Více informací naleznete v záložce "Naše vrhy"

♥   Kaya 1 week 3    

 

 

 

Slovy nedokáží vyjádřit tu bolest, kterou teď cítím a prožívám. Utíkej Karlyn ...

DSC 0875 kopie

 

 

 

IDS Katowice 2020

9. února 2020

Velmi očekávaná výstava. Výstava s přátelskou atmosférou a uznávaným rozhodčím panem Paulem Coelhem z Portugalska, chovatelem (da Roseira Brava kennel) a specialictou na whippety.

Je neuvěřitelné, že se mé Valentině podařilo vyhrát velmi težkou otevřenou třídu, kde opět nastoupilo sedm velmi hezkých a extérierově vyrovnaných fen. Získaly jsme tedy známku výborná 1 s CWC/CAC s velmi pěkným posudkem a jako třešničku na dortu pak i Res.CACIB.

Tímto Valentina splnila podmínky pro udělení polského šampiona krásy, jen trochu dříve než-li v rozmezí 6 měsíců, což je jedna s podmínek pro udělení šampionátu. Takže si budem muset zajet ještě pro jeden titul někdy od dubna, aby byla splněna i poslední podmínka. To ale nemění nic na tom, že Valča zvládla vyhrát mezinárodní výstavu v tak velké konjurenci. Jsem na ni patřičně hrdá!

 

 

IDS Katowice 2020 2

XXIV. Międzynarodowa wystawa psów rasowych Katowice 8.-9.2.2020

judge: Paulo Coelho /PRT

JCH My Crazy Valentine Toomie Trishel, třída otevčená, V1, CWC/CAC, Res. CACIB

 foto: Artur Wróbel


 

 

Očekáváne narození štěňátek!!!

více info v "Naše Vrhy"

 

Karlyn 24.den březosti

 

31.1.2020 - Snímek z ultrazvuku, který nám potvrdil Karlyinu březost.

 

Jedná se o 25. den březosti, kdy embrya mají přibližně 12 mm. Podle pana doktora máme očekávat velmi početný vrh. Na ultrazvuku jsme společně napočítali jedenáct kuliček! Vše se může samozřejmě ještě změnit, některá embrya mohou být vstřebána.

Termín porodu byl stanoven přibližně na 8.března.

 

Držte palečky ať všechno dobře dopadne!

 

 

 

 

 

a1 foto ZKwP Będzin

 

NDS Bedzin 2020 5

25. ledna 2020

První výstava v novém roce. A hned úspěšná. Loni jsme na tomto místě odstartovali cestu za polským šampionem krásy. Kdo by řekl, že do roka už budeme mít šampiona skoro v kapse, když se loni Valentina na místo objíždění polských výstav, stala matkou našeho prvního vrhu.

Tohoto vítězství si opravdu vážím. Valentina obdržela krásný posudek, a to od rozhodčího, který je whippetím specialistou, a tak opravdu ví o čem mluví. Od pana Janusze Opary /PL. Tentokrát byly v naší třídě čtyři feny a musím říct, že Valentina vyhrála s přehledem. Pan rozhodčí ani vteřinu neváhal a hned po posouzení nás poslal na první místo. Na první pozici jsme si oběhly dva kola výstavního kruhu, kde mohla Valentina krásně předvést svůj pohyb. A to ona umí! První místo s výsledkem Výborná 1 CWC nás poslalo do souboje o nejlepší fenu v plemeni, kde jsme byly rovnocenou soupeřkou německé šampionce. Při posuzování v kruhu bylo vidět jak pan rozhodčí přemýšlí a rozhoduje se, komu titul nejlepší feny v plemeni udělí. Vyhrála bohužel naše soupeřka, která opravdu měla kvality šampiona. Nám ale úplně stačil CWC, se kterým teď máme splněny dve třetiny podmínky pro udělení polského šampiona krásy.

 

X. ExpoSilesia National Dog Show

rozhodčí: Janusz Opara /PL

JCh. My Crazy Valentine Toomie Trishel, třída otevřená, V1/4, CAC/CWC

 

NDS Bedzin 2020 4  NDS Bedzin 2020 2  NDS Bedzin 2020  NDS Bedzin 2020 3  NDS Bedzin 2020 6

 

 

 

DSC 0781

 

12.ledna 2020 - Coursing, trénink a licence pořádaná Moravským Coursingem  www.moravsky-coursing.cz

Abych řekla pravdu, nejsem velkým příznivcem zvířecích sportů. Bojím se o ně, o zvířata. Příjde mi pošetilé jen pro pobavení, a co víc pro výdělek, riskovat zdraví a život psů nebo koní. Když je ale člověk pak vidí s jakou radostí se pouštějí na dráhu za střapcem ... Podlehla jsem a řekla jsem si, že se s Valentinou zůčastním pár tréninků a pokud jí to půjde, uděláme licenci a možná vyzkoučíme nějaké ty závody.

Hned u prvního běhu, byla u střapce opravdu poprvé v životě, se nádherně fixovala na návnadu, ani na vteřinu nezaváhala a proběhla celý sólový běh jako profík. Bylo mi řečeno, že máme vyhráno, protože spousta psů svůj první běh vůbec ani nezačne nebo nedoběhne. Druhý běh Valentina zvládla i na delší trati a ještě s větším nadšením. Počasí nám přálo, protože po dvou propršených dnech vysvitlo sluníčko, ale byla velká zima podpořená silným ledovým větrem. Na startu jsem musela Valentinu zakrývat vlastním tělem zabaleným v péřové bundě, aby jsme ten nápor větru zvládly.

Mám doma čtyři whippetky. Moje první Angelika, kterou běhání neskutečně bavilo, bohužel už v 15 měsících málem při běhu přišla o život. Trvalé následky tohoto úrazu už jí nikdy nedovolí běhat. Druhá Karlyn poběží dobrovolně jen pokud se jedná o jídlo. Můžu zkusit navrhnout, aby na místo střapce na coursingu přivázali kus masa a možná bych mohla na trénink vzít i Karlyn, mám ale obavu, že to neprojde. Když to podtrhnu a sečtu, tak jedině Valentina, její dcera Berroo je ještě malá, je momentálně schopná reprezentovat naší chovnou stanici na poli coursingu. Tak uvidíme ...

 

DSC 0763  DSC 0769  DSC 0785 

                  DSC 0786  moravský coursing

 

 

 

Vánoční přání 2019

 

 


 
Tvorba stranek pro chovatele